TworzymyGłos Regionu

reklama

Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Krzepielowie (VIDEO)

Środa, 01 czerwca 2022 o 16:21, aktualizacja Środa, 01 czerwca 2022 o 17:58, autor: 2
Uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Krzepielowie (VIDEO)

1 czerwca będzie ważną datą dla społeczności Szkoły Podstawowej w Krzepielowie nie tylko ze względu na przypadający Dzień Dziecka. Dziś odbyła się uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru. Na patrona placówki wybrany został Janusz Korczak - lekarz, pisarz, publicysta, działacz społeczny i wielki przyjaciel dzieci.

W procedurę wyboru zaangażowana była cała społeczność szkolna. O wyborze Janusza Korczak na patrona opowiedział Dyrektor Bogusław Boryczka:

Chcieliśmy, by naszą szkołą opiekował się ktoś charyzmatyczny, a jednocześnie empatyczny, ktoś kto rozumiał młodzieńcze marzenia i ich sprawczą moc. Spośród rozpatrywanych kandydatur najbliższą tych wartości okazała się postać Janusza Korczaka. (...) właśnie za wierność sobie, swoim przekonaniom, za poświęcenie dla dzieci jest człowiekiem zasługującym na nasz szacunek i pamięć. Decydując się na wybór Janusza Korczaka na patrona szkoły jesteśmy przekonani, że ucząc, wychowując i wspierając rozwój dzieci zgodnie z przesłaniem Korczaka "dziecko chce być dobre" i "jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż" będziemy wspólnie kontynuować dzieło naszego patrona".

Uroczystość była także okazją do przekazania sztandaru, który ufundowali sympatycy szkoły: Tadeusz Dziubaty - Prezes Zarządu Promarol Plus SP. Z O.O., Rada Pedagogiczna, Bogusław Boryczka - Dyrektor Szkoły, Monika i Seweryn Pleń, Grzegorz Skorupiński, Dominika Skorupińska, Barbara i Daniel Dyrcz, Izabela i Lech Kałat, Beata i Zbigniew Golunkiewicz, Rada Sołecka wsi Krążkowo. Sztandar poświęcony został przez ks. Grzegorza Białobłockiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz - Lubuska Wicekurator Oświaty, Małgorzata Gośniowska-Kola - Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, Waldemar Starosta - Wicestarosta Powiatu Wschowskiego, Cezary Sadrakuła - Burmistrz Sławy, Sławomir Mazur - Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie, Krzysztof Gruszewski - Zastępca Burmistrza Sławy, Danuta Pitrowska - Skarbnik Gminy Sława, ks. Grzegorz Białobłocki - Probosz Parafii Krzepielów, Urszula Dyk - Sołtys Krzepielowa, Izabela Kałat - Sołtys Krążkowa, Radni Rady Miejskiej w Sławie.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów, które przybliżyły zgromadzonym gościom postać Janusza Korczaka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Zen
02.06.2022 05:35

Kapitalny wybór, bez sugestii kleru i partii

avatar
~Bp
02.06.2022 17:07

Tyle zdjęć, ale szkoły nie widać. Szkoda, Spedzilam tutaj pierwsze trzy lata mojej nauki. Fajne czasy. Dużo dobrego życzę uczniom i nauczycielom

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl