TworzymyGłos Regionu

Uroczyste otwarcie Izby Pamięci "SAMI SWOI"

Środa, 22 września 2010 o 20:23, autor: 3 2063
Uroczyste otwarcie Izby Pamięci

W piątkowe pochmurne popołudnie, w 71 rocznicę napaści Wojsk Sowieckich na Polskę, w budynku położonym przy ulicy Wolsztyńskiej 14 miała miejsce miła uroczystość - oficjalne otwarcie Izby Pamięci Kresowian "SAMI SWOI". Nowo powstałe muzeum (chyba możemy śmiało tak nazwać tę instytucję) zostało założone i jest prowadzone przez Pana Tadeusza Kołosionka i niewątpliwie jest to finalny efekt realizacji wieloletnich marzeń i starań autora, którego korzenie sięgają utraconych przez Polskę ziem. Zaszczyt otwarcia Izby przypadł Panu Zenonowi Litorowiczowi - najstarszemu wschowskiemu Kresowianinowi. Zebrani uczcili pamięć tych, którzy zostali "po tamtej stronie" i nigdy nie powrócili do Polski minutą ciszy. Następnie zebrani odśpiewali wspólnie "Rotę". Ksiądz Krzysztof Maksymowicz - Proboszcz miejscowej parafii św. Jadwigi dokonał poświęcenia pomieszczenia w którym znajdują się zebrane eksponaty. Po zakończeniu oficjalnej części ceremonii goście ucztowali kosztując rozmaitych potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Civitas Christiana. Do pysznego posiłku i długich rozmów o Kresach uczestnikom święta przygrywała wschowska kapela " I To Jest Właśnie To". Izba Pamięci Kresowian "SAMI SWOI" czynna jest w dniach 18.09.20101 do 30.09.2010, w godzinach 9:00-20.00. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania Izby można uzyskać pod numerem telefonu - 65 540 18 52.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Michał
31.10.2010 10:58

Panie Tadku gratuluje fajny pomysł

avatar
~Aneta
05.11.2010 21:56

Gratuluję panie Tadeuszu przepiękna idea ,szczególnie dla młodzieży...

avatar
~wiesiek
04.01.2011 20:01

szanowni kresowianie zdaje mi się że albo nikt nie czyta poczty albo macie mnie w du.... Przypominam że pytałem o istnienie regionu czaszkowszczyzna i jego ewentualne położenie na dzisiejszej mapie świata. Ale nikt nie umie odpowiedziec na moje proste pytanie. W takim razie chcę je zadac wprost władzom stowarzyszenia tylko gdzie i kiedy mogę Was spotkac Niecierpliwie czekam na odpowiedż i ewentualne zaproszenie na wasze spotkanie .Acha gratuluję nie skrywanej miłości do języka rosyjskiego rosyjskie sowiecki to po polsku radziecki (ja nie wstydzę się ojczystego języka choc nieżle znam rosyjski)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl