TworzymyGłos Regionu

Uroczyste otwarcie dożynek

- Łupice 2021 [RELACJA]

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021 o 08:47, aktualizacja Poniedziałek, 30 sierpnia 2021 o 11:18, autor: 11 2445
Uroczyste otwarcie dożynek

Po Mszy Świętej i korowodzie dożynkowym przyszedł czas na uroczyste otwarcie Powiatowo-Gminnego Święta Plonów w Łupicach 2021.

Gospodarzami tegorocznych dożynek zostali Agnieszka Skrzypczak (sołtys wsi Łupice) oraz Andrzej Rogoziński.

Waldemar Starosta - Wicestarosta Powiatu Wschowskiego - przywitał przybyłych gości, w szczególności rolników, sadowników, pszczelarzy oraz wszystkich mieszkańców wsi. Wśród długiej listy zaproszonych gości znaleźli się m. in.:

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski, Poseł na Sejm RP Marek Ast, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Dyrektor Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze Wojciech Kozieja, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Waldemar Stępak, Burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus, Burmistrz Wschowy Konrad Antkowiak, Przewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Jolanta Denesiuk, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Anna Zalewska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie Sławomir Mazur, Zastępca Burmistrza Wschowy Marta Panicz Szajnkenig, Zastępca Burmistrza Szlichtyngowej Błażej Rajman, Dyrektor Zarządu Zlewni w Zielonej Górze Jan Wardecki, Prezes Sądu Rejonowego w Nowej Soli Roman Majer, Prokurator Rejonowy we Wschowie Łukasz Nieścior, Prezes HZZ Osowa Sień Jan Pabierowski, Dyrektor ds. Marketingu firmy Promarol Plus sp. z o.o z Ciepielówka Maciej Szubiak, Były Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim Tomasz Kłosowski, Przewodniczący Wschowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej Władysław Brzechwa, Przewodniczący Powiatowej Spółki Wodnej we Wschowie Tadeusz Skrzyczyński, a także samorządowcy powiatowowi: Krzysztof Kliber, Tomasz Urbański, Danuta Patalas, Komendant Powiatowy Policji Tomasz Szuda, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Piasecki, Komendant Straży Miejskiej w Sławie Jerzy Rudnicki, Komendant Straży Miejskiej we Wschowie Witold Skorupiński, Prezes WOPR w Sławie Andrzej Borkowski, Komandor RWS Sława Robert Wagner, Proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Sławie ks. Jerzy Ślusarczyk, Kapelan Rolników ks. Paweł Mydłowski, Proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Śmieszkowie ks. Janusz Szczepkowicz.

- W obecnej kadencji samorządu w powiecie wschowskim sprawy rolników i wsi traktujemy priorytetowo. Dzięki wsparciu obecnego dziś z nami Posła na Sejm RP Marka Asta pozyskaliśmy z programów rządowych kilkadziesiąt milionów na przebudowę infrastruktury drogowej oraz budowę ciągów pieszo-rowerowych w miejscowościach w naszym powiecie. (...) Wszystkie te działania podejmujemy, aby wsie w powiecie wschowskim były coraz lepszym miejscem życia i pracy rolników oraz pozostałych mieszkańców - podkreślił Starosta Wschowski Andrzej Bielawski. Starosta odczytał także list Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka nadesłany z okazji Święta Plonów.

Głos zabrał także Zastępca Burmistrza Sławy Krzysztof Gruszewski - Polska może zawsze liczyć na polską wieś. Szanowni rolnicy, w imieniu samorządów Wschowy, Szlichtyngowej i Sławy dziękuję Polskim rolnikom, a w szczególności rolnikom powiatu wschowskiego za włożony trud pracy w produkcję rolną, za zapewnienie nam bezpieczeństwa żywnościowego. Życzymy jako samorządowcy rodzinom rolniczym dużo pomyślności, osiągnięcia zamierzonych celów produkcyjnych, aby pogoda sprzyjała. Życzymy również udanych zbiorów okopowych na jesieni tego roku.

Poseł na Sejm RP Marek Ast podczas swojego przemówienia wspomniał o Polskim Ładzie. Ze słów przedstawiciela Rządu Mateusza Morawieckiego wynika, iż wnioski składane przez gminy powiatu wschowskiego w ramach programu inwestycji strategicznych oceniane są jako bardzo dobre, co zwiastować może pozytywnym ich rozpatrzeniem.

- Chciałbym w imieniu Zarządu Województwa Lubuskiego pogratulować Państwu tych zbiorów, plonów (…) Żebyśmy wszyscy w tych czasach ostrej rywalizacji politycznej, sporów społecznych byli dobrzy jak chleb. Wszystkiego najlepszego życzę Państwu, dobrej zabawy, wszystkim rolnikom mówię staropolskie Szczęść Boże! - mówił Stanisław Tomczyszyn

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~PYTANIE :
30.08.2021 11:48

CZYJE TO JEST ŚWIĘTO?. BEZY ZAMIERZONEJ USZCZPLIWOŚCI i OBRAZY, KTO POWINIEN SIEDZIEĆ NA TYCH WOZACH i PRZYCZEPACH ???. CZY TOŚWIĘTO "PANÓW" , czy ŚWIĘTO BŁODÓW ROLNYCH i TYCH CO JE UPRAWIAJĄ i W CIEŻKIM POCIE ZBIERAJĄ ???. CHŁOPA PAŃSZCZYŹNIANEGO i TEGO PŃSTWOWEGO z czasów PRL-u dawno już NIE MA !!!!!. ALE JAK WIDAĆ NOWA DEMOKRACJA URODZIŁA NAM NOWĄ GRUPĘ PANÓW - PANÓW PARTYJNYCH, PARTI RZĄDZĄCEJ !!!!. ŻENUJĄCE, że obecni to tolerują i takie wystawne przyjęcia na własny koszt im organizują !!!!, a co z ich własną rodziną ich dziećmi dla nich miejsca na wozach zabrakło i przy stole dla tzw. vipów ??????

avatar
~zza winkla
30.08.2021 12:55

Jak to ostatnio jedna z komentatorów napisała. Rolnicy w tym wszystkim są tylko tłem do realizowania politycznych planów wyborczych.

avatar
~Ale jaja!
30.08.2021 13:34

Większość z was przywitanych z imienia i nazwiska a z zasługami szczególnymi tym bardziej dla rolnictwa niech pogotowiu trzyma telefon.... Bareja z pewnością się odezwie

avatar
~Adaś
30.08.2021 15:07

"Uroczyste otwarcie dożynek" - a czy nie powinno być - " Uroczysty kongres ......" . W jakiejś części to Wasza wina rolnicy, że daliście się tak podzielić. Jedni w słusznej sprawie, też i dla Was, stoją na drogach w słowie - "jak żyć", drudzy z wieńcami u stóp lub za dorożkami oficjeli próbują zdążyć w wypowiedzi jak im dobrze się żyje. Coś z tą prawdą moi rolnicy jest nie tak: albo p. Kołodziejczak (Agrounia) nie wie co mówi albo rząd jest daleki od prawdy. Stojąc z boku oceniam, że Polska wieś się wzbogaca, (może za wolno), ale mam przeczucie, że niestety nie tak to miało wyglądać. Co mnie bardzo dziwi, że PSL utracił Wasze zaufanie jako typowo partia branżowa a zaufaliście bezgranicznie w poparciu dla PiS . Co do zestawienia słów "Polski Ład" dla rolnictwa, hmm..... a zapytaliście posła ile każdy z Was na tym straci w podatku lub innej daninie ? Trudny ten totolotek : PSL czy PiS........ sami jesteście sobie winni. Adaś

avatar
~Nie rolnik
30.08.2021 17:19

A i byłemu zastępcy z województwa czas przestać trzymać to i ówdzie tam i ówdzie! Jest BYŁY nie związany z rolnictwem w żaden sposób jak i większość tam obecnych "FIPUF" - choć nadal aktualnych....

avatar
~WSTYD.....?
30.08.2021 20:17

Jak widać nie działa na nich !!!!! Zbyt gruba skóra parcia do k(...)!!!!.

avatar
~stanisław
30.08.2021 18:20

Wstyd! Na zdjęciach politycy, na pierwszym zdjęciu w bryczce - politycy.... A starosta i starościna trzymający w spracowanych dłoniach chleb, chyba tylko na 2 zdjęciach. I to nie na miejscach honorowych. Na honorowych miejscach "rozwalili się" partyjniacy. Kłaniam się Wam nisko ROLNICY i dziękuję za Wasz trud. I w przeciwieństwie do tych w garniturkach mówię to szczerze i nie będę mieć z tego żadnych korzyści oprócz zadowolonych z podziękowań ROLNIKÓW

avatar
~m
30.08.2021 21:53

A co te zaproszone osoby mają wspólnego z rolnictwem??? Ast??? Kpina!!!

avatar
~pytanie
30.08.2021 21:55

jestem pod" wrażeniem" listy gości uczestniczących- prokurator? prezes sądu? na dożynkach?

avatar
~obserwator
31.08.2021 07:26

Czy dystans społeczny już nie obowiązuje? Czy chleb można podawać bez rękawiczek nitrylowych?

avatar
~ŚWIĘTO...
01.09.2021 07:53

JA!!!!! ŚWIĘTO PŁODÓW ROLNYCH w IMIENIU JUBILATÓW MYCH PROTESTUJĘ PRZECIWKO UPARTYJNIENIU MNIE NA OCZACH MOICH MIESZKAŃCÓW WSI !!!!. To już nie Nasze Święto to jak widać PARODJA w wykonaniu ich ZACHŁANNOŚCI na władze i UWŁASZCZENIA NAS - MNIE ŚWIĘTA ROLNYCH PRODUCENTÓW!!!!!. JAK WIDAĆ TA WŁADZA naszymi ciężko zapracowanymi rękoma próbuje się POLITYCZNIE WYBIELAĆ i BUDOWAĆ NA NAS SWÓJ POLITYCZNY KAPITAŁ CYNIZMEM, OBŁUDĄ i SPOŁECZNYM FAŁSZEM ......!!!!. ROLNICY - CHŁOPI nie dajmy się i nie POZWLMY nas KPIĆ !!!!. PIERWSZE RZĄDY i MIEJSCA NA TYCH WOZACH należą do NAS PRAWDZWYCH JUBILATACH TEGO ŚWIĘTA ---- dla nich mamy nasze stodoły i obory oraz pola do obrobienia !!!!!!. Wszystkiego najlepszego dla Was i Waszych Rodzin !!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl