TworzymyGłos Regionu

reklama

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Łupicach (FOTO)

Piątek, 13 października 2023 o 08:45, autor: 0
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Łupicach (FOTO)

Dzień Edukacji Narodowej to ważna data w kalendarzu każdej szkoły. Tegoroczne obchody w Szkole Podstawowej w Ciosańcu, z jej filią w Łupicach, były wyjątkowe ze względu na uczestników i bogaty program.

Akademia w sali wiejskiej

W sali wiejskiej w Łupicach zorganizowano uroczystą akademię. Wzięli w niej udział Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła, Sekretarz Gminy, Danuta Pitrowska, Skarbnik Gminy, Małgorzata Szymoniak, oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi. Spotkanie rozpoczęło się od słowa wstępu i przywitania gości przez Dyrektor, Beatę Dziduch.

Młodzież na Scenie

Część artystyczną wypełniły występy uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Szczególnym momentem było ślubowanie uczniów klasy pierwszej oraz ich symboliczne pasowanie ołówkiem. Od tego dnia, zostali oni oficjalnie przyjęci w poczet uczniów.

Podziękowania i życzenia

Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła złożył życzenia kadrze pedagogicznej i pracownikom oświaty, wyrażając swoją wdzięczność za trud włożony w edukację młodych ludzi. Uczniom życzył sukcesów i radosnych chwil w trakcie nauki.

Pożegnanie dyrektor

Uroczystość była również okazją do oficjalnego pożegnania i uhonoorowania Bogusławy Olszewskiej, wieloletniej Dyrektor placówki w Ciosańcu. Pani Olszewska była osobą głęboko zaangażowaną w rozwój szkoły, propagującą wartości pedagogiczne i poszanowanie tradycji. W jej kadencji dokonano znaczących inwestycji, takich jak budowa boiska w Łupicach czy oddanie do użytku hali sportowej w 2018 roku.

Osiągnięcia i inicjatywy

Dyrektor Olszewska była znana z podejmowania wyzwań i śmiałych decyzji. To dzięki jej inicjatywie powstały oddziały przygotowawcze dla dzieci uchodźców wojennych z Ukrainy, co wymagało od niej znacznych nakładów pracy i zaangażowania.


Źródło: Urząd Miejski w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl