TworzymyGłos Regionu

reklama

Uratowali 79-letniego mieszkańca Wschowy

Poniedziałek, 25 marca 2019 o 12:44, aktualizacja Piątek, 29 marca 2019 o 16:33, autor: 8
Uratowali 79-letniego mieszkańca Wschowy

79-latek ze Wschowy, schorowany i osłabiony, upadł w niedzielne popołudnie w swoim mieszkaniu. Upadając, zahaczył nogą zawór od pieca, z którego zaczęła wydostawać się woda i zalewała mieszkanie piętro niżej. Na miejscu stawili się strażacy i policjanci. Ci ostatni zdecydowali o wyważeniu drzwi do mieszkania 79-latka. Samego wyważenia dokonali już strażacy. Na miejscu zastano leżącego w kałużach zimnej wody wschowianina. Wezwano karetkę, mężczyzna został przewieziony do szpitala.

To była szybka interwencja służb mundurowych - strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, którzy prawdopodobnie uratowali życie 79-letniemu mieszkańcowi Wschowy.

- Wczorajszego popołudnia (24 marca) dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że strażacy podjęli interwencję w jednym z budynków wielorodzinnych we Wschowie z uwagi na to, że jedno z mieszkań było zalewane wodą z mieszkania usytuowanego piętro wyżej. Pod wskazany adres udali się mł. asp. Arkadiusz Krajewski  - dzielnicowy rejonu III i post. Dawid Bura – mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Policjanci na miejscu zastali zastęp straży pożarnej. Strażacy przekazali informacje, że drzwi do mieszkania są zamknięte,  a z wewnątrz dochodziły dziwne odgłosy tzw. „bełkot”  i słychać było lecącą wodę.

Młodszy aspirant Arkadiusz Krajewski podjął decyzję o wyważeniu drzwi, ponieważ według procedur taka decyzja leży w gestii policji. Drzwi natomiast wyważyli strażacy.

- Po wejściu do mieszkania zauważono leżącego na korytarzu, w kałużach wody starszego mężczyznę, który nie mógł wstać. Z ustaleń wynikało, że 79 - latek przeszedł udar i stan jego zdrowia bardzo pogorszył się. Mężczyzna upadając na podłogę zahaczył nogą zawór od pieca w wyniku czego zaczęła lać się z niego woda. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna leżał w zimnej wodzie już dłuższy czas. Strażacy przystąpili do udzielania pomocy przedlekarskiej, podali tlen i okryli kocem zziębniętego mężczyznę. Patrol policji wezwał na miejsce zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje niedzielną interwencję Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Przemoczony i zziębnięty 79-latek został przewieziony do szpitala.

Materiał powstał na podstawie relacji Oficera Prasowego KPP Wschowa - Mai Piwowarskiej oraz pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie - Krzysztofa Piaseckiego.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Kinga
25.03.2019 15:30

Brawo Panowie?

avatar
~DZIWNE
25.03.2019 15:38

Zadziałał w pore sąsiad, który był zalewany, na miejsce udała się policja i straż, a wy publikujecie wizerunek policjanta ...?. Jaki to ma sens ?, jeśli głównym bohaterem - jeśli tak można go nazwać - jet tu szybka reakcja i powiadomienie organów do tego powołanych TEGO PANA SĄSIADA !!!!!. Dziwne to zdjęcie !?

avatar
~Starter
26.03.2019 12:18

Od tego są te Kulsony

avatar
~Ful
26.03.2019 19:15

Jestem przerażony podawaniem tlenu przez strażaków, to jest lęk nie można tak sobie go podawać

avatar
~Weteran
27.03.2019 08:35

Ja jestem przerażony takim komentowaniem. Strażacy nie podają tlenu, ot takie sobie. Są do tego przygotowani i uprawnieni, no i wiedzą kiedy i po co tlen. A w przypadku udaru jak najbardziej wskazany.

avatar
~Xxx
27.03.2019 08:40

A co mieli podać ? Gaz rozweselający ?

avatar
~no nie....
27.03.2019 09:20

Ludzie po co ta krytyka. Człowiek został uratowany to najważniejsze.

avatar
~Strażak
27.03.2019 13:50

Śmiechu warte! Jaka bujda! Nasza Wschowska policja łże na oczach wszystkich! Policja nie zrobiła nic! To strażacy uratowali tego mężczyznę! Kiedy weszli do mieszkania od razu go zauważyli, okryli go ponieważ był wyziębiony, bełkotał, podali mu tlen i byli przy nim do czasu przyjazdu karetki, a Panowie policjanci stali z boku i drapali się po swoich czterech literach. Żałosne!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl