TworzymyGłos Regionu

reklama

Umowa podpisana: nowe doświetlenie przejść dla pieszych w Sławie

Czwartek, 10 sierpnia 2023 o 15:02, aktualizacja Czwartek, 10 sierpnia 2023 o 17:53, autor: 1
Umowa podpisana: nowe doświetlenie przejść dla pieszych w Sławie

Ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa pieszych w Sławie został poczyniony. Umowa pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego a przedstawicielami Gminy Sława została podpisana.

Szczegóły inwestycji

Głównym celem zawartej umowy jest udzielenie dotacji celowej na doświetlenie dwóch kluczowych przejść dla pieszych na terenie miejscowości. Chodzi o odcinek drogi wojewódzkiej nr 278 przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego, a konkretniej o skrzyżowania z ulicami Parkową i Energetyczną. Jest to odpowiedź na potrzeby mieszkańców i sygnały dotyczące bezpieczeństwa na tych odcinkach.

Budżet inwestycji

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 65.400,00 zł. Aż połowa tej sumy, czyli 32.700,00 zł, zostanie dofinansowana dzięki podpisanej umowie. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu własnego Gminy Sława.

Termin realizacji

Gmina Sława ma na zrealizowanie zadania czas do 30 listopada 2023 roku. To oznacza zwiększenie bezpieczeństwa pieszych w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótsze, a widoczność na drogach często ograniczona.

Reprezentanci Gminy

W rozmowach oraz podczas podpisywania umowy Gminę Sława reprezentowali Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła oraz Skarbnik Gminy Małgorzata Szymoniak.


Źródło: slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gbur
10.08.2023 21:13

a może by tak dosprzątać po "kulturalnej " imprezie - rap stacja ? Do dzis tj. miesiac po ......dalej leżą przy garażach na ul. Parkowej.....elementy sanitarne wyrwane "z korzeniami" juz pierwszego dnia tej " kulturalnej " imprezy. Pracownicy gminni z "klapami" na oczach...tylko koszą...no bo to taka forma " oczyszczania" wg gminnych "mądrych" głów !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl