TworzymyGłos Regionu

Umowa na Środowiskowy Dom Samopomocy podpisana!

Piątek, 22 lipca 2022 o 12:41, aktualizacja Piątek, 22 lipca 2022 o 14:08, autor: 7 1685
Umowa na Środowiskowy Dom Samopomocy podpisana!

W murach po byłej Szkole Podstawowej w Siedlnicy powstaje Środowiskowy Dom Samopomocy. Gmina Wschowa na przystosowanie budynku otrzymała blisko 1,2 mln zł dofinansowania. Dziś (22 lipca) burmistrz Konrad Antkowiak podpisał umowę z wykonawcą remontu.

Środowiskowy Dom Samopomocy powstaje w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmującego swoimi działaniami pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Gmina Wschowa na pierwszy etap prac obejmujący przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku otrzymała  1 177 779 złotych dofinansowania.

Wykonawcą zadania pn. „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania Szkoły Podstawowej na Środowiskowy Dom Samopomocy w miejscowości Siedlnica” jest Zakład Budownictwa Ogólnego Henryka Kowalczykowskiego i Jacka Kowalczykowskiego S.C.

- Będzie to pierwsza w powiecie tego typu placówka wsparcia dla osób przewlekle chorych psychicznie i niepełnosprawnych umysłowo - przypomina burmistrz Konrad Antkowiak.

Gmina Wschowa od kilku miesięcy zabiegała o przystosowanie budynku po byłej Szkole Podstawowej w Siedlnicy do pełnienia funkcji Środowiskowego Domu Samopomocy. Wcześniej wielu mieszkańców korzystało ze wsparcia ŚDS we Włoszakowicach.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Konrad Antkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
22.07.2022 16:33

Brawo a co z szkołom budynkiem w przyczynie górnej .

avatar
~@>do>Mieszkaniec
23.07.2022 06:28

A może tak zainteresuj się inwestycjami jaki w "artykule widmo" z zakazem komentowania dyskutuje zarząd tego powiatu??. Może Ci odpowiedzą - komu służy ta dyskusja, która jest przez nich ocenzurowana ???. Jedna wielka kpina z mieszkańców powiatu !!!!. Sami wychodzą z tematem do mieszkańców i sami go BLOKUJECIE !!!!. Dziwadło na poziomie " węgiel według obecnie nam panujących jest na składach i placach ale w postaci dwutlenku....", albo w postaci " kawena 110%...?""".

avatar
~Mieszkanka
23.07.2022 13:15

Bardzo ważna inwestycja. Jesteśmy starzejącym się środowiskiem, młodych mało.

avatar
~*SZMARTFOR*
27.07.2022 20:37

Szanowny Panie Burmistrzu!!!!!, Pan wybaczy, że za Pana pośrednictwem wypowiem się w sprawie dwóch wpisów lokalnej - powiatowej władzy ( władzy pis) , którzy o parodio dokonali wpisu, cytat Nr 1 ..." Powiat otwarty na konsultacje" --- Pytanie - jakie ???? - JAK KONSULTACJE????, BOWIEM ARTYKUŁ JEST ZABLOKOWAN NA KNSULTACJE Z TĄ WŁADZĄ !!!!. To tak jak te ogłaszane zapowiedzi Prezesa i Premiera o spotkaniach z suwerenem w terenie, a jak co do czego to na tego spotkania są wpuszczani tzw. "wybrańcy pis" !!!!!!. Czy to jest normalne ????. Nr 2 , cytat ...." Zarząd Powiatu Wschowskiego prezentuje inwestycje..." - i co z tego tekstu wynika ???? - fakt, że coś tam, coś tam .... prezentują, ale gdzie jest ZACOWANE PRAWO SUWERENA DO SWOBODNEJ WYPOWIEDZI ?????. Tego typu wpis jest zablokowany dla SUWERENA, którego dotyczą te niby inwestycje !!!!!. Czy to jest normalne ????. Czy to nie jest tak, iż OBOWIĄZKIEM ZARZĄDY POWIATU JEST KONSULTACJA Z SUWERENAM i MOŻLIWOŚĆ IM ZADAWANIA PYTŃ NA BIERZĄCO ????. Czy to nie SUWEREN OPŁACA TYM PANĄ i PANIĄ ich miesięczne zarobki ????. KTO DLA KOGO TU JEST SZANOWMNA WŁADZO z POWIATU ?????-!!!!!. Przed kim się tak chronicie ???, to nie jest wasza prywatna firma !!!!!. Suweren was wybrał byście dla niego pracowali !!!!!! i z nim konsultowali !!!!!!.

avatar
~"Piękni i Skromni (...)"
28.07.2022 08:37

To prawie jak z tą centralna władzą - w dobie Totalnej Inflacji, Totalnych Drożyzny, Zaleceń zaciskania pasa i zębów dla Suwerena oraz nakazywanie im zbierania chrustu na opał przy Totalnych Brakach na Rynku Krajowym !!!!! Oni - Ta Władza planuje sobie - dla siebie Totalne Podwyżki w granicach od 1 600 zł do 2 000 zł na miesiąc, w tym samym czasie dla Suwerena 152 zł !!!!. Taka jedna ich podwyżka to prawie jak dwie 13 i 14 dla rencistów i emerytów !!!!!. I to w imię ""bo im się to po prostu należy"" !!!! Totalny Matrix obecnie rządzących !!!!!.

avatar
~Punkt
28.07.2022 13:56

Komentarz w punkt w kontekście wysokości wynagrodzenia burmistrza.

avatar
~do punktu
29.07.2022 09:50

i starosty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl