TworzymyGłos Regionu

reklama

Ulica Kamienna oficjalna otwarta

Wtorek, 05 grudnia 2017 o 15:33, aktualizacja Piątek, 08 grudnia 2017 o 09:13, autor: 38
Ulica Kamienna oficjalna otwarta

Choć mieszkańcy Wschowy już od ponad miesiąca mogą cieszyć się z jazdy i parkowania na nowej ulicy Kamiennej, to dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych powiatu wschowskiego, gminy Wschowa i wicewojewoda lubuski Robert Paluch.

Przebudowa ulicy Kamiennej we Wschowie obok termomodernizacji I Liceum Ogólnokształcącego to największa inwestycja przeprowadzana w tym roku przez Starostwo Powiatowe we Wschowie. Za cenę niemal 2 milionów złotych ulica, która do tej pory z trudem przypominała drogę, zmieniła się nie do poznania. Prócz wykonania zupełnie nowej nawierzchni w ramach inwestycji powstała ścieżka pieszo-rowerowa, czego to tej pory brakowało, a także kilkadziesiąt miejsc parkingowych, poprawiających zdecydowanie sytuację osób zamieszkujących pobliskie osiedle. Inwestycja realizowana jest w oparciu o środki ze Skarbu Państwa, współfinansującym prace jest także gmina Wschowa oraz Przedsiębiorstwo Nasienno-Zaopatrzeniowe Wójcik Sp. Jawna Wschowa. Jak podkreślał Marek Boryczka udział tylu podmiotów był nieoceniony. Gdyby nie wkład gminy, starostwo nie wykonałoby budowy tak dużej ilości miejsc parkingowych, a pomoc przedsiębiorcy to ważny krok w budowaniu wspólnej przestrzenni do działania biznesu i samorządu. Obecny na uroczystości wicewojewoda lubuski Robert Paluch, podkreślał, że fakt współpracy i współfinansowania inwestycji drogowej przez prywatnego przedsiębiorcę to ewenement na skalę naszego województwa. Zapraszamy do relacji wideo i fotograficznej z tej uroczystości.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

avatar

avatar
~Wschowiak
05.12.2017 15:51

Śmiech na sali banda nieudaczników chwali się remontem drogi to ich podstawowe zadania. Wice burmistrz i Pani burmistrz gdzie nowe miejsca pracy??? Gdzie nowi inwestorzy?

avatar
~Ludwik
05.12.2017 15:55

Pan czopek kosztem vice wojewody kampanie wyborczą robi.? Jak za komuny. Komuna rządzi we Wschowie

avatar
~w
05.12.2017 15:59

A gdzie przedstawiciele firmy wykonującej drogę ?

avatar
~nnn
06.12.2017 10:27

w nagraniu jest o nich mowa i czemu ich nie ma.

avatar
~ja
05.12.2017 17:31

Nareszcie ta Kamienna zrobiona , o co wam ludzie chodzi? Tylko narzekania.

avatar
~Adaś
05.12.2017 17:35

Ja to opiszę w dwóch aspektach. Po pierwsze, współudział p. Wójcika w realizacji tej inwestycji, ..... dla mnie to bardzo pozytywne zjawisko , to zaprzeczenie tego co do tej pory burmistrz Wschowy lansuje , a mianowicie - ludzie biznesu nie są tej władzy i temu miastu potrzebni ? A tu odwrotność , ......jak się psa pogłaszcze to chętnie zaszczeka ...... w prywatnej działalności zasada analogiczna, wystarczy tylko "dobre" słowo a portfel się otwiera . Geszeft nie jest oczywiście altruistyczny, nas obowiązują ścisłe zasady - zarób na siebie a póżniej dziel, ale są wśród tej społeczności takie firmy co i mogą co nieco ....... tylko chodzi o to "dobre" słowo. Burmistrz Patalas jest absolutnie zaprzeczeniem tego . To jej wielka nieumiejętność "gadania" z tymi co trzeba ....... a jeszcze gorzej w Szlichtyngowej. Po drugie , ....... po miesiącu, dziesięciu "wspaniałych" w czarnych paltach na ulicy 400m-ej robi "występ" o wrażeniu ponurym ...... 400mb, w XXI, w kraju UE , zwykły kawałek asfaltu , ściąga władzę w randze wojewody , do zobrazowanie sukcesu ? ....... seans sam dla siebie ? Czegoś tam brakuje .... czy tak już teraz ma wyglądać standaryzacja ? Władzo, ..... każdemu należy podziękować, co cokolwiek zrobił dla tego miasta , każdy płaci podatki, róbcie to przyzwoicie i szlachetnie. Adaś

avatar
~do Adasia
05.12.2017 20:08

Rzeczywiście masz rację, notabli na otwarciu całkiem sporo, jakby otwierali co najmniej autostradę. Wkład przedsiębiorcy przy dwumilionowej inwestycji, raczej symboliczny.

avatar
~Mieszkaniec 31 stycznia
05.12.2017 22:39

M(...) użedasy z 70% mojej pensi w końcu wybudowały ulice koło mego mieszkania?

avatar
~Kiki
06.12.2017 11:49

Jak urzędasy piszesz przez ż z kropką to nie dziwie się, że i komentarze i twoja pensja musi być marna. Nawiasem mówiąc to dzięki powiatowym urzędnikom tą drogę mamy... A Spółdzielnia Mieszkaniowa to dlaczego do drogi się nie dołożyła, przecież z drogi i parkingów sama korzysta, a przede wszystkim jej mieszkańcy???

avatar
~Adam
05.12.2017 23:23

Wszystko ok, ale brakuje progów zwalniających w okolicy skrzyżowania z ul. Berwińskiego. Tam jest łuk drogi i ciężko się wbić bezpiecznie z Berwińskiego w Kamienną... Bo wiemy, że nie wszyscy tam jeżdżą przepisowo..

avatar
~cwp
06.12.2017 16:39

Na kamiennej jest tak mały ruch, że bardzo łatwy jest wyjechać z drogi podporządkowanej. Jeśli to dla Pana problem to co mają powiedzieć kierowcy wjeżdżający z Matejki na Obrońców Warszawy, albo z Ks. Kostki na Moniuszki. Nie przesadzajmy. ;)

avatar
~K
06.12.2017 07:18

Pomińmy fakt, że ścieżka jak dotąd jest zbędna, ponieważ ludzie w większości i tak jeżdżą drogą (nie licząc niektórych. dzieci). Kolejnym absurdem jest brak jakichkolwiek śmietników co już widać wzdłuż chodników. Zapomniałam prawie o odcinku koło spółdzielni gdzie nie ma latarni i wieczorem jest ciemno.....

avatar
~kierowca
06.12.2017 09:15

Kiedy się Czopek weźmie za remont Wolsztyńskiej, przecież to gminy droga i wstyd jeden wielki, niebezpieczny dla mieszkańców. Pasów dla pieszych i linii oznakowania poziomego już w ogóle nie widać nie mówiąc o stanie nawierzchni i chodników. Powiatowa odnoga Kamienna o wiele w lepszym stanie niż główna Wolsztyńska. Do zdjęć to pierwszy a do roboty ostatni, dobrze, że powiat coś działa bo była okazja do ustawienia się w gronie zasłużonych. Kadencja mija i żadnej drogi porządnej wyremontowanej przez gminę nie ma oprócz 50 metrów tu, 50 metrów tam, byle do wypłaty.

avatar
~cwp
06.12.2017 16:40

A gdzie na Wolsztyńskie jest zły stan chodników?

avatar
~Mieszkaniec
06.12.2017 09:47

Czy teraz zmienia nazwę ulicy ? Bo "Kamienna" raczej to nie jest.

avatar
~Do Adasia
06.12.2017 09:53

czytam już jakiś czas twoje wypociny i znam dobrego psychiatrę.Poczytaj troche o ekonomi

avatar
~Jan Kotwicki
06.12.2017 10:34

Faktycznie, Adasiowi wydaje się że jak coś wymyśli to nikt inny nawet nie piśnie tylko bez szemrania przyjmie do wiadomości jak coś wyjątkowo mądrego. Takim typom radzenie dokształcenie się może być bezsensowne gdyż stopień zarozumialstwa nie pozwoli mu na przełamanie odporności na wiedzę. Doradca prezydentów USA, wybitny naukowiec, prof. J.M. Chodakiewicz mówi do siebie i radzi innym: "Głupi jestem" . Co chce nam przez to powiedzieć? A no to że należy zachować pokorę i dystans do swojej wiedzy, nastawić się na odbiór. Występując anonimowo Adaś może bezkarnie bełkotać co mu ślina na język przyniesie bo Wartrość jego przemyśleń jest zerowa. Proponuję by zaczął działać w przemyśle rozrywkowym, sukces gwarantowany!

avatar
~Wyborca
06.12.2017 10:57

"Do Adasia " - a kto cię zmusza do czytania tego Pana ? Napisz sam coś mądrego i się podpisz, hejt tu aż kapie .

avatar
~JS
06.12.2017 11:22

Kiedy szanowna ekipa z ratusza zajmie się nową nawierzchnią przy ulicy Królowej Jadwigi. To tylko kilka kroków od Kamiennej, trzeba przejść przez główną Wolsztyńską. Kiedy zniknie parking spod okien (raczej atrapa parkingu), on powinien być nie 1 - 2 mb od okien a 15mb wg przepisów. Ile można wdychac kurzu i smrodu spalin?

avatar
~mieszkaniec
06.12.2017 11:35

ja od dłuższego czasu jak widzę komentarz bajkopisarza Adasia, natychmiast go pomijam i przechodzę do kolejnych. Moi znajomi też tak robią, bo do końca każdego z nich, raczej dobrnąć trudno.

avatar
~Zen
06.12.2017 11:44

Do "mieszkańca" - Masz rację , nie czytaj i nie hejtuj , najlepiej nic nie pisz !

avatar
~lili
06.12.2017 12:03

Po obecności niektórych radnych "bezradnych", widać, że zaczyna się kampania wyborcza.

avatar
~@kiki
06.12.2017 13:33

Właśnie. Dlaczego nie ma parkingów przy spółdzielni mieszkaniowej? Ktoś wie?

avatar
~Adaś
06.12.2017 13:55

Ad. Jan Kotwicki - forumowiczu , ..... ja wielokrotnie już próbowałem zwiększyć swoją wiedzę w rozmowie z Tobą , lecz nic z tego nie wyszło. Przypomnę temat np. - strzelnica - nawet zachęcałem Ciebie do wspólnego treningu, niestety, nie doszło do "rozstrzelania" między nami . A jak miało dojść jak Ty nigdy "żelastwa" nie miałeś w rękach ? Przypomnę wczorajszy Twój "rajd" - 6 książek przeczytanych + 2 zamówione ..... Janek, Ty na pewno znasz się na hodowli zwierząt futerkowych , ja na ....... czy to ważne ? Ja szanuję Twoją formę patriotyzmu , nie stać mnie na hejt do Twojej osoby , czego nie można powiedzieć o innych , bo to czytam ....... stary, "mądry", człowieku. Adaś

avatar
~Jan Kotwicki
06.12.2017 15:28

Młodszy chorąży - to mój stopień wojskowy. Należę do klubu rezerwistów w Lesznie gdyż miejscowe komuchy nie chcieli mnie przyjąć. Pomimo 71 lat niedawno zdobyłem dyplom w strzelaniu z pistoletu sportowego /4mielsce/. Byłem kontrolerem jakości i technologiem-konstruktorem w PONAR-REMO. 20 lat hodowałem lisy polarne. Ostatnie 10 lat to społeczna działalność na rzecz Wschowian. Reż Brauna "odkryłem" właśnie ok 10 lat temu i przez te lata starałem się o spotkanie Pana Grzegorza z młodzieżą. Bez skutku. Tragedia tej sytuacji potwierdza się na tym forum czego dowodzi brak nawet jednego anonimowego dobrego słowa o tym genialnym Polaku. Tylko we Wschowie mogła zdarzyć się ucieczka z miasta nauczyciela historii na wieść że w szkole ma pojawić z prelekcją dr Leszek Żebrowski.

avatar
~wschowiak
06.12.2017 14:22

Kotwicki, czy ty siebie nazywasz inteligencją ? Ja bym ciebie dostawił do kabaretu.

avatar
~Jan Kotwicki
06.12.2017 20:05

Ja inteligentem? Postradałeś zmysły? Żeby uchodzić za inteligenta należy czytać Gazetę Wyborczą, Fakty i Mity lub Trybunę. Do dobrego tonu należy oglądanie TVNu, Polsatu, słuchanie RFM-FMu a potem komentowanie publiczne informacji z nich płynących. Inteligent do nieprzytomności nienawidzi Kaczora, stan wojenny uważa za wybawienie, a Lech Kaczyński wygonił pilotów z kokpitu i sam próbował wylądować siedząc tyłem do kierunku lotu. Wschowska inteligencja w komplecie stawia się na seansach organizowanych przez oficerów rewolucji , głosuje na platformę i zasiada w pierwszych rzędach w kościołach. Gdzie mi prostakowi do nich?

avatar
~FWS
06.12.2017 14:38

Kotwicki co ty na apel swego guru Brauna? << Grzegorz Braun zwołuje ludzi przed Pałac Prezydencki. "Andrzej Duda zdradził" >> Jedziesz do Warszawy? Dobra rada, już nie wracaj.

avatar
~Monika
06.12.2017 14:50

Panie Kotwicki, czytam uważnie wpisy wszystkich , też i pana i p. Adasia. Między wami panowie jest wielka różnica , jeden pan to kultura i obycie a drugi to tylko arogancja i prostactwo do wszystkich mieszkańców tego miasta . Niech pan zgadnie po której stronie pana umieściłam ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl