TworzymyGłos Regionu

Ukulele świetny prezent dla każdego fana muzyki

Środa, 22 czerwca 2022 o 23:01, autor: 0 136
Ukulele świetny prezent dla każdego fana muzyki

Ukulele to świetny, a jednocześnie dość niszowy instrument muzyczny. Czy warto w niego zainwestować? A jeśli tak, to czym kierować się przy wyborze? Sprawdźmy!

Najważniejsze cechy ukulele

Ukulele to mały, czterostrunowy instrument, na którym gra się zazwyczaj metodą finger-picking lub kombinacją plektrum i palców. W ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskał on coraz większą popularność, a ostatnio stał się swego rodzaju fenomenem. 

Istnieje wiele powodów, dla których staje się coraz bardziej popularny. Ukulele jest stosunkowo łatwym instrumentem do nauki gry, więc może być świetną bramą do świata muzyki dla początkujących. Jest także tani, przenośny i ma przyjazne brzmienie. Można kupić ukulele w sklepie muzycznym nauczsiegrac.pl.

Co ważne, ukulele jest też teraz niezwykle modne — na rynku dostępnych jest wiele wersji: zarówno kolorystyczych, jak i nastawionych na zupełnie różne rodzaje brzmienia. Można nawet kupić ukulele elektryczne, a następnie podpiąć do niego wzmacniacz! Niemal każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia muzycznego, może znaleźć ukulele, które do niego przemówi.

Jakie są rodzaje ukulele?

Istnieją dwa główne typy ukulele — sopranowe i koncertowe. Główną różnicą jest ich wielkość. Ukulele sopranowe, jest mniejsze od pozostałych i zazwyczaj jest najlepszym wyborem dla początkujących. Ukulele koncertowe jest większe, więc jego zakup ma zazwyczaj sens tylko wtedy, gdy jest się już doświadczonym graczem. 

Ukulele występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji warto je wypróbować. Warto również zauważyć, że istnieje trzeci typ ukulele, który jest nieco mniej popularny — ukulele tenorowe. Jest ono nieco większe niż ukulele koncertowe, ale mniejsze niż sopranowe. Ukulele tenorowe są zazwyczaj strojone inaczej niż pozostałe dwa typy — są strojone w systemie GCEA, czyli tak samo jak cztery górne struny gitary.

Czy nauka gry na ukulele jest trudna?

Ukulele jest bardzo łatwym instrumentem do rozpoczęcia gry, chociaż wymaga praktyki, aby stać się w tym dobrym. Jest to również bardzo wyrozumiały instrument — jeśli popełnisz błąd, zazwyczaj ledwo go zauważysz, więc jest to świetne rozwiązanie, jeśli jesteś trochę zdenerwowany lub niepewny siebie podczas gry. 

Jest to również bardzo przyjazny instrument do nauki z innymi ludźmi, ponieważ nie wymaga dużo miejsca, nie jest też na tyle głośny, aby przeszkadzać sąsiadom lub innym domownikom. Jest to również świetny wybór, jeśli chcesz uczyć się gry na instrumencie razem z dziećmi.

Polecane piosenki do nauki gry na ukulele

Jeśli jesteś zupełnie początkujący i chciałbyś zacząć od razu, oto kilka prostych piosenek, które pomogą Ci zacząć: 

- Happy Birthday - Niezwykle łatwa i prosta piosenka na początek. Nie musisz nawet czytać nut. 

- She'll Be Coming 'Round The Mountain - nieco trudniejsza, ale wciąż bardzo prosta piosenka. 

Jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowany lub grasz już od miesiąca, oto kilka trudniejszych piosenek, które możesz wypróbować: 

- Yellow - Popularna piosenka do grania na ukulele. Świetnie nadaje się do nauki prawidłowego uderzania ukulele za pomocą plectrum. 

- Take Me To Church (Zabierz mnie do kościoła) - prosta, ale piękna piosenka z prostą i powtarzalną progresją akordów, idealna dla początkujących.

Podsumowanie

Bez względu na to, dla jakiego typu osoby kupujesz prezent, na pewno znajdzie się ukulele, które jej się spodoba. Jest to także stosunkowo tani instrument — dobre ukulele dla początkujących można kupić już za kilkaset złotych, a to świetna inwestycja, która będzie się zwracać przez lata. Jeśli więc szukasz muzycznego prezentu, ale nie jesteś pewien, co kupić, dlaczego nie spróbować ukulele?

 

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl