Udany start lekkoatletów

Poniedziałek, 15 czerwca 2015 o 15:05, autor: 1

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LLKS Osowa Sień podczas Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w 13 i 14 czerwca w Słubicach. Najlepiej ze wschowskich biegaczy zaprezentował się Piotr Drobnik, który zdobył 2 złote medale w kategorii młodzieżowej na dystansach 1500 m i 800 m.

Piotrek kontrolował rywalizację od startu do mety odnosząc przekonywujące zwycięstwa. Za tydzień w Białymstoku ostatni raz podejmie próbę uzyskania minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Talinie. Agata Kowalczykowska w sobotę poprawiła o 8” rekord życiowy na 1500 by w niedzielę uzyskać bardzo dobry wynik na 3000 m - 10,44,36’ i być 5 juniorką młodszą. Wynik ten zapewnia Agacie start w Mistrzostwach Polski do lat 17 w sierpniu w Łodzi. Bartosz Kwieciński uzyskał dwa nowe rekordy życiowe na dystansach 1500 m i 3000 m i mimo pewnego niedosytu zajął dobre 6 miejsce. Równie dobre miejsca zajęli Vanessa Dańczak 5 w chodzie na 10km i Olek Wostal 5 na dystansie 5000m. Oby podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego potwierdzili swoje dobre przygotowanie w zbliżających się imprezach międzynarodowych. (tekst/foto: AO)