TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie z gminy Szlichtyngowa na wirtualnej wycieczce po Indiach! Czego dowiedzieli się podczas warsztatów?

Czwartek, 09 maja 2024 o 00:05, autor: 2
Uczniowie z gminy Szlichtyngowa na wirtualnej wycieczce po Indiach! Czego dowiedzieli się podczas warsztatów?

W dniach 23-24 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół podstawowych, ze Szlichtyngowy, Starych Drzewiec oraz Jędrzychowic mieli okazję wziąć udział w niecodziennych warsztatach edukacyjnych z cyklu „Małe Kontynenty”. Wydarzenie to zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty, a wsparcie finansowe zapewniło Orlen S.A. Oddział PGNiG w Zielonej Górze.

Podczas zajęć, które prowadziła podróżniczka Zuzanna Wójcińska, młodzi uczestnicy przenieśli się w wirtualną podróż po egzotycznych Indiach. W sposób atrakcyjny i przystępny dla dzieci, Zuzanna Wójcińska przedstawiła szereg fascynujących faktów o Indiach, od kultury i historii, aż po współczesne zwyczaje i codzienne życie jej mieszkańców.

Jednym z pierwszych tematów były kolory indyjskiej flagi. Dzieci dowiedziały się, że każdy kolor ma swoje unikalne znaczenie: szafran symbolizuje odwagę i poświęcenie, biel - pokój i prawdę, a zieleń - wiarę, płodność i honor.

Podczas warsztatów poruszono również tematykę języków używanych w Indiach. Uczniowie byli zaskoczeni, dowiedziawszy się, że w Indiach mówi się w wielu różnych językach. Zainteresowanie wzbudziło także omówienie Delhii jako stolicy kraju oraz różnice w kolorze skóry między mieszkańcami Polski a Indii, co było świetną okazją do rozmowy o różnorodności i tolerancji.

Wysoko oceniono interaktywne elementy warsztatów, które pozwoliły uczniom nie tylko usłyszeć o kulturze Indii, ale też ją zobaczyć, poczuć i doświadczyć za pomocą różnych zmysłów. Dzieci miały możliwość przebrania się w indyjskie stroje, posmakowania samosów, a nawet wypróbowania gry na tradycyjnych indyjskich instrumentach.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał mandalę z wizerunkiem słonia do pokolorowania, co stanowiło kreatywne podsumowanie pełnego wrażeń dnia.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~jest b. dobrze
09.05.2024 11:37

Dziękujemy p. Tuskowi za wsparcie . Teraz jest super i inaczej się oddycha bez PiSu.

avatar
~do j.b.d.
09.05.2024 14:46

Pokolorowałeś już swojego słonika? I co ci wyszło? Sześciobarwna tęcza? :-)))

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl