TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie „Staszica” wzięli udział w warsztatach maturalnych w filmowym Soplicowie

Środa, 11 października 2023 o 09:18, autor: 0
Uczniowie „Staszica” wzięli udział w warsztatach maturalnych w filmowym Soplicowie

Klasy maturalne z I ZS we Wschowie miały okazję do nietypowego podejścia do przygotowań do matury z języka polskiego. Pod opieką nauczycieli: Ewy Barylskiej, Marleny Warzechy, Lidii Koniecznej, Jakuba Chałupki i Aleksandry Kotowskiej, uczniowie przenieśli się w czasie do scenerii XIX wieku, zanurzając się w atmosferę epopei Adama Mickiewicza – „Pana Tadeusza”.

Skansen Filmowy Soplicowo w Cichowie

Miejsce warsztatów, Skansen Filmowy Soplicowo w Cichowie, stało się prawdziwą atrakcją dla młodzieży. Pan Piotr Pinkowski, właściciel skansenu, opowiedział uczniom o swojej współpracy z twórcami filmu „Pan Tadeusz”. W zabawny i przystępny sposób przedstawił historię tego niezwykłego miejsca, które stało się tłem do jednego z najważniejszych dzieł polskiej literatury.

Interakcja z naturą

Oprócz lekcji historii i literatury, uczniowie mieli okazję do bliskiego kontaktu z naturą. Nakarmienie zwierząt mieszkających w skansenie okazało się być jednym z głównych punktów programu, który przyciągnął uwagę młodzieży.

Praktyczne podejście do nauki

Maturzyści, pracując w grupach, skupili się na powtórzeniu kluczowych informacji dotyczących „Pana Tadeusza”. Dzięki temu, w praktyczny i angażujący sposób, mogli przyswoić najważniejsze treści związane z lekturą.

Sukces warsztatów

Warsztaty maturalne w Skansenie Filmowym Soplicowo okazały się być prawdziwym sukcesem. Nauczyciele są zadowoleni z efektów i już teraz planują kolejną wizytę w przyszłym roku.


Źródło/foto: I ZS we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl