TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie Staszica na praktyce w prestiżowej restauracji w Limburgu

Poniedziałek, 04 lipca 2022 o 19:24, autor: 0
Uczniowie Staszica na praktyce w prestiżowej restauracji w Limburgu

Dyrekcja I Zespołu Szkół we Wschowie uczestniczyła w podsumowaniu praktyki zawodowej uczniów w prestiżowej restauracji w Limburgu. Dominika i Maciej z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych I Zespołu Szkół we Wschowie doskonalili swoje umiejętności kulinarne oraz znajomość języka angielskiego i niemieckiego na stażu w Niemczech.

Przez dwa tygodnie czerwca uczniowie odbywali praktykę w Restauracji 360 Grad w Limburgu posiadającej gwiazdkę Michelin, której właścicielem jest pan Alexander Hohlwein. Praktykanci przyglądali się działalności tej prestiżowej restauracji, wspierali załogę swoją pracą, a w wolnym czasie zwiedzali Limburg, Frankfurt i okolice pięknego regionu Hesji w Niemczech. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności oraz pochwały od właściciela za pracowitość i zaangażowanie, a także zachętę do kontynuowania kariery w branży gastronomicznej.

Duże wrażenie na praktykantach i dyrekcji I Zespołu Szkół zrobiła rozmowa z panem Alexandrem Hohlwein, który opowiedział o idei prowadzenia restauracji z gwiazdką Michelin oraz zapewnił o swojej gotowości na przyjęcie na praktykę kolejnych uczniów I Zespołu Szkół.

Praktyka była możliwa dzięki wieloletniemu partnerstwu I Zespołu Szkół i Peter-Paul-Cahensly Schule w Limburgu i oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Euroregionu poprzez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

(I ZS Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl