TworzymyGłos Regionu

Uczniowie otrzymali m.in. laptopy - Fundusz Pomocy Ukrainie (FOTO)

Piątek, 17 lutego 2023 o 15:51, aktualizacja Sobota, 18 lutego 2023 o 02:28, autor: 4 1245
Uczniowie otrzymali m.in. laptopy - Fundusz Pomocy Ukrainie (FOTO)

W ramach rządowego Funduszu Pomocy Ukrainie, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski przekazał laptopy i pomoce dydaktyczne do uczniów i podopiecznych placówek edukacyjnych, których organem prowadzącym jest Powiat Wschowski. Dzięki temu przedsięwzięciu, do dzieci i młodzieży z regionu trafiły nowoczesne narzędzia edukacyjne, które pomogą im w komunikacji i zdobywaniu wiedzy.

Sprzęt trafił do I Zespołu Szkół, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna. W ramach Funduszu Pomocy Ukrainie, każda z tych instytucji otrzymała specjalnie dopasowane narzędzia, które pomogą w pracy z uczniami.

W przypadku Zespołu Szkół we Wschowie, przekazany został laptop wraz z oprogramowaniem komputerowym i podręcznikami. Taki zestaw pozwoli na zdalne korzystanie z różnych materiałów dydaktycznych, co z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym natomiast, przekazano laptop oraz Mówik - oprogramowanie do komunikacji wspomagającej i alternatywnej. To narzędzie jest szczególnie ważne dla dzieci, które z różnych powodów mają trudności w porozumiewaniu się werbalnym. Dzięki temu oprogramowaniu, mogą one w stanie w prosty sposób wyrażać swoje myśli i uczestniczyć w procesie edukacyjnym.

Do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej trafiło natomiast narzędzie diagnostyczne FOTSU oraz niewerbalny test inteligencji TONI 4. Dzięki takim narzędziom, pracownicy Poradni będą w stanie szybciej i skuteczniej diagnozować problemy uczniów i dostosowywać do nich programy terapeutyczne.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~L
18.02.2023 15:11

Czy sprzęt trafił tylko do obcokrajowców?

avatar
~Mieszkanka
20.02.2023 07:47

Z Funduszu Pomocy Ukrainie, ale dla wszystkich dzieci

avatar
~celebryta +
20.02.2023 08:38

Otwierasz w powiecie Wschowskim lodówkę,,,,,,, a tammmmmm .... , kto? ; . ....... !.

avatar
~tnmp
20.02.2023 10:06

odp; dla celebryty-niech zgadne,w lodówce dary i sam nasz p.starosta

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl