TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczniowie I Zespołu Szkół na wycieczce w Warszawie (FOTO)

Piątek, 09 grudnia 2022 o 16:58, aktualizacja Piątek, 09 grudnia 2022 o 17:07, autor: 0
Uczniowie I Zespołu Szkół na wycieczce w Warszawie (FOTO)

Młodzież z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie uczestniczyła  w wycieczce do Warszawy dofinansowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, który jest częścią „Polskiego Ładu”.

Uczniowie wraz  z opiekunami odwiedzili Starówkę Warszawską z punktem kulminacyjnym, jakim było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Okres na jaki przypadła wycieczka w znacznym stopniu zwiększył jej atrakcyjność z powodu pięknie udekorowanych ulic Warszawy w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie wraz z opiekunami spacerowali wśród przepięknie oświetlonych zabytkowych ulic Warszawy. Urocze małe ryneczki z kramami świątecznymi dodawały walorów estetycznych. Zamek Królewski i jego zbiory oraz ekspresyjny styl, jakim wykazywał się przewodnik dodawały uroku wypełnionym eksponatami pomieszczeniom zamku. Można było poczuć klimat czasów królewskich.

Muzeum Powstania Warszawskiego zatrzymało myśli uczestników na czasach okrucieństwa wojennego i walki o Niepodległość Narodową. Wyjątkowe miejsce zadumy nad losem tych, którym wolność i niepodległość była odebrana.

Uczniowie odwiedzili Muzeum w Łazienkach Królewskich oraz Belweder. Choć aura jesienna nie oddaje w pełni uroków tego miejsca, to z pewnością w pamięci pozostanie jego wielkość  i piękno architektury.  Nieodzownym elementem tego miejsca są dwa pomniki wyjątkowych Polaków – Fryderyka Chopina oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego, przy których zrobiono sobie grupowe zdjęcia. Wyjątkowa wystawa sprzętu Wojska Polskiego przykuwała uwagę szczególnie męskiej część wycieczki.

Nie lada atrakcją, a jednocześnie formą nauki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Ilość możliwych do przetestowania zjawisk i mechanizmów dawała pole do popisu wyobraźni i weryfikację wiedzy. 

Dzięki dofinansowaniu z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w roku 2022
w wycieczkach do Krakowa, Zakopanego i Warszawy wzięło udział łącznie 136 uczniów I Zespołu Szkół we Wschowie.

Tekst i foto: I ZS

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl