TworzymyGłos Regionu

Uczestniczą w zajęciach treningu umiejętności społecznej

- „Rehabilitacja 25 plus” w SOSW

Piątek, 16 grudnia 2022 o 10:22, autor: 0 518
Uczestniczą w zajęciach treningu umiejętności społecznej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie realizowany jest pilotażowy program „Rehabilitacja 25 plus”,
finansowany ze środków PFRON. W ramach projektu uczestnicy – absolwenci naszej szkoły uczestniczą w zajęciach treningu umiejętności społecznej.

Prowadzone zajęcia mają na celu nauczenie prawidłowych postaw społecznych. Efektem pracy jest właściwe zachowanie uczestników w sytuacjach dnia codziennego. Dzięki przyznanej dotacji możliwe jest organizowanie wyjazdów do kina, teatru, wyjść do kawiarni, sklepu. Uczestnikom daje to poczucie spełnienia i satysfakcji, że mogą i potrafią.

Praca w grupie buduje prawidłowe relacje, często nawiązywane są przyjaźnie. Budowanie pozytywnej samooceny wśród uczestników to rozwijanie świadomości różnic i podobieństw. To wyszukiwanie tego, co nas łączy i uczenie akceptowania tego, co nas różni. U nas każdy jest ważny, każdy wnosi swoją cząstkę w znakomite funkcjonowanie grupy. Każdy posiada cechy, które czynią go wyjątkowym.

(SOSW)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl