TworzymyGłos Regionu

reklama

Uczestnicy konkursu nagrodzeni za oryginalne pisanki na Święta Wielkanocne

Czwartek, 06 kwietnia 2023 o 16:19, aktualizacja Czwartek, 06 kwietnia 2023 o 16:30, autor: 0
Uczestnicy konkursu nagrodzeni za oryginalne pisanki na Święta Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych kolejny rok z rzędu Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zorganizowało gminny konkurs plastyczny pn. „Sposób na pisankę”. Mogli w nim wziąć udział dzieci, młodzież, a także dorośli. Jedynym warunkiem uczestnictwa było samodzielne przygotowanie oryginalnej pisanki na jajku kurzym, kaczym, gęsim lub z tworzywa sztucznego.

Jury konkursu oceniało przede wszystkim kreatywność podczas tworzenia pisanek, estetykę wykonania oraz nakład pracy. W tym roku w trakcie spotkania w sali kameralnej sławskiego Domu Kultury, Tomasz Krzymiński - Dyrektor SCKiW w Sławie, nagrodził wszystkich uczestników konkursu.

Nagrody i wyróżnienia

Jury w składzie Jerzy Ślusarczyk – proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie, Izabela Jaworska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sławie oraz Tomasz Krzymiński przyznało w sumie 13 nagród i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych.

W kategorii wiekowej 4-6 lat, I miejsce zdobyła Barbara Gieraga ze Sławy, II miejsce - Marcelina Durek ze Śmieszkowa, a III miejsce - Katarzyna Herkt z Łupic. Wyróżnienie otrzymała Lucja Sibińska ze Sławy.

W kategorii wiekowej 7-10 lat, I miejsce zdobyła Magdalena Waligóra z Radzynia, II miejsce - Gabriela Waligóra z Radzynia, a III miejsce - Gabriela Malcher z Łupic. Wyróżnienia otrzymały Joanna Ciesielska z Łupic, Iga Ślebioda z Łupic oraz Dominika Szulc z Przybyszowa.

W kategorii wiekowej 11-14 lat, I miejsce zdobyła Paulina Schaeffer z Łupic, II miejsce - Wojciech Żołopiński ze Sławy, a III miejsce - Lena Skoczylas ze Sławy.

W kategorii wiekowej 15-18 lat, I miejsce zdobyła Pani Alicja Przydróżna z Goli.

W kategorii wiekowej 19 lat i więcej, I miejsce zdobyła Pani Elżbieta Andrukiewicz z Krzepielowa, a II miejsce - Pani Dorota Kocioruba z Lipinek.

Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Nagrody Dyrektora SCKiW trafiły w ręce Leona Jona z Ciosańca, Patrycji Kamińskiej z Krążkowa oraz Weroniki Kalitki z Ciosańca.

Popularność konkursu

Konkurs „Sposób na pisankę” od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Sława. W tym roku komisja oceniła łącznie 69 prac, co świadczy o zainteresowaniu i zaangażowaniu w tworzenie oryginalnych pisanki. Konkursy tego typu są wspaniałą okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz kultywowania tradycji i zwyczajów związanych z Świętami Wielkanocnymi.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW od lat organizuje różnego rodzaju konkursy, festyny oraz wydarzenia kulturalne dla mieszkańców gminy Sława i okolic. Dzięki temu ludzie mają okazję wziąć udział w ciekawych i angażujących działaniach, które integrują lokalną społeczność i pozwalają spędzić czas w miłej atmosferze.

Źródło/foto: slawa.pl/sckiw

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl