Na zajęciach pojawiło się blisko 110 osób z różnych szkół z całego województwa lubuskiego. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy. Każda z nich miała założyć i poprowadzić fanpage na Facebooku, Instagramie i Snapchacie, przybliżający internetowej społeczności wybrane zagadnienie. Grupa, w której znalazły się uczennice z Zana, zajmowała się tematem możliwości działania kopalni gazu łupkowego na terenie naszego województwa. Ich zadaniem było pokazanie internautom jakie plusy, ale również zagrożenia, niesie ze sobą taki projekt. Laura Wycichowska i Sandra Sobczak zajmowały się pracą na Instagramie, natomiast Karolina Gomułka koordynowała zespół Facebooka, który w sposób interaktywny łączył się z pozostałymi portalami. Chociaż temat nie był łatwy, a czas na pracę ograniczony, uczennice poradziły sobie naprawdę dobrze. Dzięki wspólnej pracy uczestnikom udało się stworzyć również stronę internetową. Na koniec każda z grup zaprezentowała swoje projekty i omówiła ich powstawanie na poszczególnych etapach.
Warto dodać, że na początku spotkania organizatorzy warsztatów przedstawili różnego typu działalności prowadzone na terenie województwa lubuskiego, które mają zachęcić młodzież do aktywnego udziału w inicjatywach społecznych i samorządowych.
Wszyscy uczestnicy warsztatów, mimo ciężkiej pracy, doskonale bawili się przez tych kilka godzin spędzonych we wspólnym gronie - rzadko bowiem zdarza się, aby głównym narzędziem pracy były portale społecznościowe czy telefony komórkowe.
Dziewczyny z Zana dzięki multimedialnym warsztatom nie tylko nauczyły się współpracy w większej grupie, ale również dowiedziały się więcej na temat funkcjonowania własnego regionu oraz nawiązały nowe znajomości.
(tekst: Karolina Gomułka/foto: Zan)