TworzymyGłos Regionu

Twój samochód stoi na parkingu na ul. Wolsztyńskiej?

Lepiej zaparkuj gdzieś indziej

Piątek, 02 grudnia 2022 o 11:41, aktualizacja Piątek, 02 grudnia 2022 o 11:57, autor: 1 2121
Twój samochód stoi na parkingu na ul. Wolsztyńskiej?

Na ul. Wolsztyńskiej we Wschowie trwa przebudowa parkingu przy pawilonach handlowych. Z uwagi na wykonywane prace, właściciele aut, które do tej pory stoją zaparkowane na placu, proszeni są o przeparkowanie pojazdów. Parking będzie niedostępny do 31 grudnia.

Samochody, które nie zostaną przeparkowane do końca dnia (2 grudnia), zostaną w weekend usunięte lawetą z placu budowy na koszt właściciela!

Przypomnijmy, że w środę (30 listopada) Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak podpisał umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wolsztyńskiej, a już wczoraj (1 grudnia) na plac wjechał ciężki sprzęt.

Według planów teren ma zostać uporządkowany, utwardzony i zazieleniony. Całkowita wartość inwestycji wyniesie ponad 850 000 złotych. W tym roku wykonana zostanie cała konstrukcja i plac parkingowy oraz przygotowane będą miejsca do nasadzenia zieleni, która posadzona zostanie przyszłym roku, w odpowiednich warunkach atmosferycznych. 

Foto: UMiG Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec ul Wolsztyńskiej.
03.12.2022 20:02

Parking przy ul Wolsztyńskiej był już remontowany dwukrotnie . Zawsze jednak pomijano problem odprowadzenia wód deszczowych . Skutkowało to podmywaniem płyt i nawierzchni . Przy większych opadach atmosferycznych powstawały tam bajora kryjące niespodzianki dla parkujących tam kierowców . Zastanawiam się , czy obecny inwestor wziął pod uwagę konieczność wykonania kanalizacji przeciwdeszczowej przed utwardzeniem nawierzchni parkingu . W artykule nie ma o tym wzmianki?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl