TworzymyGłos Regionu

reklama

„Tu jest tyle prochów panie dyżurny...”.

Zobacz nagranie z zatrzymania mieszkańca powiatu wschowskiego

Wtorek, 27 września 2022 o 10:10, aktualizacja Wtorek, 27 września 2022 o 10:38, autor: 2
„Tu jest tyle prochów panie dyżurny...”.

Skradzionym samochodem przemieszczał się 36-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego zatrzymany do kontroli przez zielonogórskich policjantów z powodu jazdy bez włączonych świateł. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem narkotyków i miał przy sobie znaczną ilość amfetaminy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Tak zatrzymanie relacjonuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze:

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację od świadków, którzy zawiadomili, że drogą numer 27 jedzie mężczyzna, którego sposób jazdy wskazuje, że może być pijany. Z relacji świadków wynikało, że kierujący terenowym samochodem jechał od jednej strony jezdni do drugiej, a także hamował i przyspieszał. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów służby patrolowej, którzy zauważyli wskazany pojazd na wysokości Świdnicy. Mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował i jechał dalej.

Po kilku kilometrach, na wysokości miejscowości Piaski pojazd się zatrzymał, wtedy policjanci szybko wybiegli z radiowozu i obezwładnili kierującego, założyli mu kajdanki i przystąpili do sprawdzania samochodu. Już po chwili jeden z funkcjonariuszy znalazł torbę, w której znajdowały się woreczki strunowe wypełnione dużą ilością białego proszku, najprawdopodobniej narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto przy zatrzymanym mundurowi także znaleźli narkotyki.

W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych wyszło, że samochód ma założone tablice rejestracyjne od pojazdu innej marki, a w efekcie końcowym mundurowi ustalili, że pojazd został skradziony. Ponadto wstępne badanie moczu wykazało, że kierował będąc pod działaniem środków odurzających - amfetaminy, dlatego pobrana została krew do dalszych badań – ustalenia stężenia narkotyków w organizmie. Zatrzymanego 36-latka przewieziono do komendy miejskiej.

W toku prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kradzieży z włamaniem do innego pojazdu a terenie Wschowy. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego za te przestępstwa grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Po ustaleniu stężenia środków odurzających w organizmie, mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Adasko
27.09.2022 14:53

A wystarczyło włączyć Światła....

avatar
~Tara
28.09.2022 18:08

Poczucie humoru na miejscu a reszta?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl