TworzymyGłos Regionu

„Trzeźwość” - działania wschowskich mundurowych

Czwartek, 10 marca 2022 o 11:27, autor: 1 1539
„Trzeźwość” - działania wschowskich mundurowych

Wczoraj (9 marca) na drogach powiatu wschowskiego odbyły się działania kontrolno - prewencyjne „Trzeźwość”. W wyznaczonych punktach policjanci, w szczególności ruchu drogowego od wczesnych godzin rannych sprawdzali trzeźwość kierowców. Prowadzonym działaniom przyświecał tylko jeden cel - troska o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Celem każdej takiej akcji jest poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Działania odbywają się cyklicznie i swoim zasięgiem obejmują całe województwo lubuskie. Wczoraj (9 marca) wwyznaczonych punktach, już od wczesnych godzin policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierowców. Szybkie badania nie stanowiły większych utrudnień dla podróżujących, a pozwoliły na skontrolowanie setek, jak nie tysięcy kierowców w skali całego województwa lubuskiego.

Jak bardzo ważne są takie policyjne działania nie trzeba nikogo przekonywać.

Wczoraj (9 marca) tuż przed godziną 9.00 w Olbrachcicach patrol ruchu drogowego wyeliminował 28 letniego kierowcę peugeota, którego badanie wykazało promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zaangażowany do działań kolejny patrol zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla. 37-letni mieszkaniec Wschowy znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. W trakcie kolejnych sprawdzeń wyszło na jaw, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających i ujawniono przy nim woreczek z metamfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany. Ten sam patrol policji tuż po godzinie 21.00 we Wschowie zatrzymał do kontroli kierowcę renault. W wyniku sprawdzeń w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna orzeczony miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 36 miesięcy za popełnione przestępstwa w ruchu drogowym. Tuż przed północą sławski patrol policji zatrzymał rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że mógł znajdować się pod wpływem alkoholu. 54-latek wydmuchał blisko dwa promile.

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Wow,wow!!!!!
10.03.2022 16:54

To takie wydarzenie ROKU !!!!!!!!, że aż trzeba tyle nagłaśniać i aż tyle do tego fotek ?????. Co lud nie wie jak wygląda policjant i interwencja drogowa ??????

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl