TworzymyGłos Regionu

reklama

Trzej Królowie uroczyście witani we Wschowie (FOTO)

Piątek, 06 stycznia 2023 o 15:32, aktualizacja Piątek, 06 stycznia 2023 o 17:10, autor: 11
Trzej Królowie uroczyście witani we Wschowie (FOTO)

Orszak Trzech Króli został uroczyście powitany na placu przy kościele pw. św. Jadwigi Królowej. Wcześniej wierni, pomimo deszczowej aury, przeszli przez ulice Wschowy w barwnym korowodzie, który wyruszył z Placu Farnego.

Wierni zebrali się przy ognisku, gdzie mogli skosztować kiełbasek, ciasta i herbaty. Po zakończeniu poczęstunku, w kościele św. Jadwigi odbyło się wspólne kolędowanie przy żłóbku. Orszak Trzech Króli to piękna, tradycja, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Wschowy. W tym roku, w orszaku wzięło udział ponad 100 osób, w tym dzieci, młodzież i dorośli.

Orszak Trzech Króli to coroczna okazja do rodzinnego spędzenia czasu i uczczenia pamiątki Objawienia Pańskiego. Jest to również doskonała szansa do integracji lokalnej społeczności i zacieśnienia więzi między parafianami. Mamy nadzieję, że tradycja będzie kontynuowana przez kolejne lata i cieszyć się niezmiennym powodzeniem wśród mieszkańców Wschowy.

Święto Objawienia Pańskiego, znane także jako Trzech Króli, to chrześcijańskie święto obchodzone 6 stycznia. Jest to dzień, w którym według tradycji chrześcijańskiej trzej mędrcy z dalekiego wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. W Polsce Święto Objawienia Pańskiego jest dniem wolnym od pracy. W wielu kościołach odbywają się uroczyste msze i procesje.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~Lili
06.01.2023 17:50

Brawo dla trzech parafii, dla wszystkich uczestników, mimo pogody. Tradycji stało się za dość ! PArafia Kr. Jadwigi stanęła na wysokości zadania z organizacją. Jeszcze raz brawo!

avatar
~LITOŚCI.....
07.01.2023 08:14

Tak się w Polsce nie tylko historie ale i tradycje zakłamuje ( Tradycji nie stało się zadość - szanowna " Lili"); - czy widziałaś Biblijnych Trzech Króli u Jezusa na Koniach i były to kobiety ?, - czy widziałaś w Biblijnym przekazie, że do Jezusa jechali bryczką zaprzęgniętą w konie ?, - czy widziałaś by szli do Jezusa myśliwi ?. To wg ciebie jest , cytat " Tradycji stało się zadość" ?. Taka Uwaga ( zadość !!!!!) .

avatar
~Do litości
07.01.2023 11:43

Litości...Aż żal czytać takie żale...Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam i życzę po prostu więcej życzliwości;-)

avatar
~Tak jak Lili
07.01.2023 11:47

Panie Litości!!! O litość woła pański wpis, albowiem tak, tradycji stało się zadość i to w piękny sposób. Nigdy nie powtórzy się pokłon Mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon Jezusowi, ale współczesny Orszak to piękna manifestacja wiary i piękne świadectwo co daliśmy wyraz w tak oryginalny i kreatywny sposób. Brawo dla Wschowy!!!

avatar
~kreatywność.....?
08.01.2023 06:03

.... czyli zakłamywanie Tradycji Biblijnej !, tego uczą na naukach religii ?. Jak na Trzy Wschowskie Parafie to liczba uczestników " kreatywnych" wręcz powala ! - bardziej to przypomina poziom jednej parafii gminnej !. Najwyraźniej zabrakło klas mundurowych i grup rekonstrukcyjnych ?????.

avatar
~do kom.powyżej
08.01.2023 16:08

A ja się pytam, co wspólnego z orszakiem trzech króli miały biało-czerwone chorągiewki? Po co mieszać do religii politykę?

avatar
~HITY ROKU 2023*
09.01.2023 06:40

1. Trzej Królowie na koniach - w tym dwie kobiety w rekonstrukcji Biblijnej . Wypasiona bryczka uczestnikiem w korowodzie rekonstrukcji Biblijnej. 3. Człowiek pisu Wschowskiego z koroną na czapce wełnianej z chorągiewką o barwach Polski w ręku w korowodzie Biblijnym. Tak ma wyglądać szacunek do przestrzegania zasad Tradycji Biblijne ?.

avatar
~.......
09.01.2023 11:22

A co ,gwiazda Dawida by ci pasowala?

avatar
~Hm
09.01.2023 11:40

Ale szopka

avatar
~neutral
09.01.2023 12:17

Dlaczego obrzęd religijny zajmuje publiczną przestrzeń? Jakim prawem?

avatar
~Do neutral
09.01.2023 16:37

Takim prawem, że żyjemy w kraju wolności religijnej. Odsyłam do ustawy zasadniczej

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl