TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwają policyjne działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Czwartek, 17 lutego 2022 o 12:21, autor: 5
Trwają policyjne działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Od wczesnych godzin rannych (17 lutego) wschowska drogówka prowadzi ogólnokrajowe działania prewencyjno - kontrolne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza w kwestii przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez tą grupę, która narażona jest najbardziej na szereg dolegliwości w wyniku zdarzenia drogowego.

Powtarzające się dość często policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” mają za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań jakie popełniają piesi, rowerzyści. Uwadze mundurowych również nie umkną kierowcy, którzy bagatelizować będą przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzający zagrożenie dla pieszych.

W trakcie dzisiejszych działań, które swoim zasięgiem obejmują teren całej Polski policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego szczególną uwagę skupiają właśnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego. Niechroniony karoserią samochodu człowiek znajduje się na przegranej pozycji w sytuacji zdarzenia drogowego z pojazdem. Bardzo często to właśnie piesi stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym, które to dla nich kończą się nieszczęśliwie. Duży wpływ na ich widoczność mają również elementy odblaskowe, prawidłowe oświetlenie jednośladów.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice przejść dla pieszych mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

Patrole ruchu drogowego również przyglądają się zachowaniom samych kierowców, czy przestrzegają obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Naszym działaniom przyświecają główne cele - poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych.


 

komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Tomek
17.02.2022 12:49

A może w niedzielęundurowi spojrzą na parkujące auta przy klasztorze i przejściu dla pieszych, że o krzyżówce już nie wspomnę

avatar
~jaki
18.02.2022 13:15

a gdzie przy klasztorze auta stoją PRZED przejściem dla pieszych?? ja zawsze widzę ZA a nie PRZED, odsyłam do przepisów

avatar
~Adaś
17.02.2022 13:59

Nie usprawiedliwiam kierowców ale w porze wieczorowej i nocnej pieszy w czarnym okryciu, przy padającym deszczu jest do zauważenia często będąc już w "polu" percepcji działania niemożliwej na bezpieczną reakcję. Obecne prawo jest interpretowane przez co niektórych pieszych za tzw. pewnik ich słuszności i bezwzględnej karnej odpowiedzialności jedynie kierowcy pojazdu. A tak nie powinno być ? Gdzie zasada ograniczonego zaufania i realnej oceny sytuacji ? To często Wy piesi wykorzystujecie prawo dobrodziejstwa na Waszą korzyść krd ale kiedy tylko już nastąpi walor kolizji i trwały uszczerbek na zdrowiu to atut w płacz się zamienia. Kierowcy łamią przepisy KRD ale Wy krajoznawcy chodników też uważajcie i nie prowokujcie. Adaś

avatar
~Poirytowany
17.02.2022 22:21

Dlaczego prawo o ruchu drogowym w całości obowiązuje kierowców, a pieszych tylko w części? Oni też są uczestnikami (podobno równoprawnymi) ruchu drogowego.

avatar
~PO....Y
18.02.2022 10:46

A, dlaczego nie obowiązuje mundurowych /////?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl