TworzymyGłos Regionu

Trwa sesja malarska Dominika Woźniaka we Wschowie (VIDEO)

Piątek, 17 czerwca 2022 o 11:53, aktualizacja Piątek, 17 czerwca 2022 o 12:21, autor: 4 893
Trwa sesja malarska Dominika Woźniaka we Wschowie (VIDEO)

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa trwa otwarta sesja malarska Dominika Woźniaka w ramach projektu "W poszukiwaniu zjednoczonej Europy". Proces tworzenia dzieła można oglądać do soboty (18 czerwca) w godzinach otwarcia Biblioteki.

Dominik Woźniak jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W swoich projektach zajmuje się m.in. sesjami autorskimi, które powstały w 2018 r. Jest to cykl spotkań z publicznością, podczas których prezentuje obrazy wielkoformatowe na żywo.

Powstający obraz mierzy 2,8  m x 6 m i wykonywany jest techniką suchej pasteli. Dzieło porusza tematykę konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

W ramach projektu "W poszukiwaniu zjednoczonej Europy" organizowane są warsztaty rysunku. Wszystkich chętnych w imieniu Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie w sobotę (17 czerwca) od godziny 10:00. Wstęp wolny.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Matii
17.06.2022 23:42

Rewelacja!

avatar
~piotr
19.06.2022 15:08

Mistrz jest jeden!

avatar
~Kasia
28.06.2022 12:18

Na temat kunsztu malarskiego nie dyskutuję, ale dlaczego "Sława Ukraini"? Przypominam, że jesteśmy w Polsce, nie można upamiętnić polskich wydarzeń??? Straszny niesmak powinien budzić ten obraz u wszystkich, którzy znają historię Wołynia.

avatar
~Urszula Chudak
28.06.2022 13:05

Odnosząc się do Pani ostatniego zdania, zacytuję francuskiego dominikanina [wydaje się osoby jak najbardziej kompetentnej]: "Wybaczyć, to nie znaczy zapomnieć i akceptować. To znaczy - trzeba to zrobić, by normalnie żyć w teraźniejszości i przyszłości". A dlaczego "Sława Ukraini?" Ano dlatego, że walczą między innymi za nas i dla nas. Specjaliści ds. wojskowości oraz polityki międzynarodowej, co i rusz o tym przypominają. Wyjaśniają również dlaczego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl