TworzymyGłos Regionu

Trwa przebudowa drogi na trasie Szlichtyngowa – Wyszanów (FOTO)

Czwartek, 23 lutego 2023 o 12:05, autor: 0
Trwa przebudowa drogi na trasie Szlichtyngowa – Wyszanów (FOTO)

Droga powiatowa nr 1007F, która łączy Szlichtyngowę z Wyszanowem, jest obecnie w trakcie przebudowy. Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj” i ma na celu poprawę jakości komunikacji na tej trasie.  Wykonawcą zadania jest firma Brukpol z Piasków. 

Koszt całej inwestycji wynosi 4 360 350,00 złotych. Zadanie to zostanie sfinansowane w całości ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy od lat borykali się z problemami związanymi z jakością drogi. Dzięki temu projektowi, droga będzie w końcu spełniała standardy bezpieczeństwa i komfortu.

Wraz z zakończeniem prac, droga będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa dla kierowców oraz wszystkich użytkowników. Mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się poprawioną jakością drogi oraz szybszym i bezpieczniejszym dojazdem do swoich miejsc pracy czy szkół. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia w regionie.

- To kolejna inwestycja drogowa w tej kadencji, która z pewnością poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Wschowskiego – zaznacza Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Źródło/foto: Powiat Wschowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl