TworzymyGłos Regionu

Trwa budowa drogi w Ciosańcu!

Czwartek, 23 czerwca 2022 o 14:26, aktualizacja Czwartek, 23 czerwca 2022 o 20:50, autor: 1 346
Trwa budowa drogi w Ciosańcu!

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze remontuje ponad 500-metrowy odcinek drogi biegnącej wzdłuż miejscowości Ciosaniec. Jest to drugi etap inwestycji, fragment, o którym mowa rozpoczyna się przy Domu Kultury, a kończy w stronę miejscowości Sławocin. Oprócz głównego założenia, jakim jest wykonanie nowego dywanika asfaltowego, wykonane zostaną także prace towarzyszące tj. punktowe wzmocnienie konstrukcji drogi, czy wymiana krawężników wraz z przełożeniem nawierzchni chodników. 

Przypominamy, iż pierwszy odcinek drogi od strony Łupic w kierunku Domu Kultury wykonany został w 2019 roku. Gmina Sława partycypowała wtedy w kosztach inwestycji, dokładając do budowy 400-metrowego odcinka drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego. Z końcem roku 2020 zaś wzdłuż drogi wojewódzkiej ukończony został chodnik o łącznej powierzchni 650 m², na który Rada Sołecka przeznaczyło kilkuletni budżet sołecki przysługujący na sołectwo Ciosaniec z budżetu Gminy Sława.


Od dłuższego czasu o kontynuacje remontu tej drogi zabiegał Burmistrz Sławy wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej. Kilkukrotne wizyty i pismo skierowane do ZDW zaowocowały rozpoczęciem robót.


W najbliższym czasie mogą występować tam niewielkie utrudnienia w ruchu, prosimy o dostosowanie prędkości i zachowanie szczególnej ostrożności.

(slawa.pl.)

---------------

Sprawdź ofertę narzędzi dekarskich na Dekarze.pl. W asortymencie m.in. młotki dekarskie, giętarki i profesjonalne nożyce do cięcia blachy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
01.07.2022 16:53

A co z remontem i poszerzeniem drogi nr 316 z Ciosanca do Slawocina, czy Bagna? Od lat 80-tych nic nie zostalo zrobione. Te odcinki drogi drogi sa bardzo niebezpieczne, ni emówiac juz o tym, jak niszczeja na nich samochody.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl