TworzymyGłos Regionu

reklama

Tragedia w Wigilię. Pożar na ul. 55 Pułku Piechoty. Jedna osoba ranna

Niedziela, 24 grudnia 2023 o 14:26, aktualizacja Środa, 27 grudnia 2023 o 18:23, autor: 6
Tragedia w Wigilię. Pożar na ul. 55 Pułku Piechoty. Jedna osoba ranna

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie Wigilię mieszkańcy jednego z domów przy ulicy 55 Pułku Piechoty we Wschowie. Około godziny 7:00 w przybudówce domu wybuchł pożar. W środku znajdowały się cztery osoby, w tym kobieta i dwoje dzieci. Na walkę z żywiołem zdecydował się mężczyzna, który doznał rozległych poparzeń.

Akcja gaśnicza przebiegła sprawnie

Straż pożarna szybko zareagowała, ograniczając rozprzestrzenianie się ognia jedynie do przybudówki. Ostatecznie, pożar nie wydostał się poza to pomieszczenie. Decyzję o przyszłości budynku podejmie inspektor nadzoru budowlanego.

Pożar we Wschowie

„Dzień Wigilii to czas radości, a dzisiaj rozpoczął się bardzo smutnie. Około godziny 7:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru we Wschowie. Nasze działania obejmowały przeszukiwanie, odizolowywanie zadymionych pomieszczeń i prace rozbiórkowe spalonej przybudówki, aby odszukać i zlikwidować pożary ukryte” - relacjonują strażacy z OSP Wschowa.

Na miejscu działały również trzy zastępy straży pożarnej z JRG Wschowa oraz druhowie z OSP KSRG Siedlnica, OSP Lgiń i OSP Osowa Sień. Wsparcie zapewniły również inne służby, a zabezpieczeniem powiatu zajęli się strażacy z OSP Szlichtyngowa.

Źródło/foto: OSP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Agata
25.12.2023 07:59

Czy potrzebna jest pomoc dla poszkodowanej rodziny? Jeśli tak, to w jakiej postaci?

avatar
~Urszula Chudak
25.12.2023 16:49

Zastanawiam się, co jest złego w pytaniu p. Agaty o pomoc pogorzelcom, iż otrzymała łapkę "w dół?" Oj nieładnie i to w takim świątecznym czasie, kiedy życzymy sobie zdrowia i spokoju. W opisywanym zdarzeniu, zabrakło i jednego i drugiego.

avatar
~Na litość Boską ***
25.12.2023 20:31

Pani Urszulo, co pani tworzy, co pani nam imputuje ?, gdzie tu widać i słychać, że - cytat ; ..." co jest złego w pytaniu p. Agaty o pomoc pogorzelcom ....""???. I to po jednej " łapce w dół" !!!. Prawda jest taka, że to na wstępie nie pani , nie panie "Agata" jest od takiej pomocy tylko Nasza Lokalna służba administracyjna ; Starostwo i UMiG !!!!. Jeśli taki starosta potrafi biegać ze swoimi tzw. " ustawkami" oferując różnego rodzaju sprzęt,,,itd. np. ostatnio sam. osobowy - nie przeciw pożarowy kierownictwu straży to i powinien NIEZWŁOCZNIE zadziałać i dostarczyć odpowiednią pomoc w Naszym Imieniu !!!. A pani tu jak Fili[p z konopi strzela nam tu kulą w płot !!!. Pani Urszulo zalecam melisę na te pani wyrywy z tekstem !!!!!!.

avatar
~Luk
26.12.2023 13:15

Jest na tej stronie jakiś temat przy którym nie napisała Pani chociaż jednego komentarza ? Proponuje utworzyć swoją stronę UC.pl i tam sie rozpisywać

avatar
~Zazdrość zżera?
11.01.2024 12:34

Nie znam pani Urszuli, ale raz w życiu spotkałem poszkodowanego i po ludzku zrobiło mi się przykro. Wydaje mi się, że osoba oczekująca boskiej litości, niepotrzebnie wylewa swoją frustrację. Sprawa jest prosta. 1. pani Agata pyta czy jest potrzebna pomoc i jaka. 2. pani Agata zbiera za to pytanie kciuki w dół. 3. pani Urszula zastanawia się dlaczego zatroskana pani Agata niesłusznie otrzymuje łapki w dół. 4. Ktoś podpisany jako "Na litość Boską" wylewa swoją frustrację nie wiadomo z jakiego powodu - ok zwykły frustrat, bywa są i tacy, najlepiej ignorować. 5. Ale najbardziej szokuje osoba podpisana jako Luk jeszcze dopieka pani Urszuli. Nie wiem kim jest pani Urszula i co ona robi na co dzień, ale w tej jednej konkretnej sytuacji, gdy stanęła w obronie pani Agaty, tej, która pyta czy i jak można pomóc zachowała się bardzo dobrze. Osobny wątek, ktoś oczekuje, że to służba administracyjna ma udzielić pomocy. Owszem niech pomaga, ale co Cię boli osobo podpisana "Na litość Boską", że zwykli ludzie też chcą pomóc poszkodowanym. To są moje pieniądze, pieniądze pani Agaty i wielu innych osób i zrobimy z nimi co chcemy, a chcemy pomóc pogorzelcom.

avatar
~Xyz
10.01.2024 21:34

https://www.siepomaga.pl/lukasz-topa

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl