TworzymyGłos Regionu

reklama

Tomasz Wojnarowski uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Sobota, 21 października 2023 o 09:53, aktualizacja Sobota, 21 października 2023 o 11:10, autor: 20
Tomasz Wojnarowski uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Nauczyciel języka polskiego z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie, pan Tomasz Wojnarowski, otrzymał w tym roku wyjątkowe uznanie za swoją pracę i wkład w rozwój edukacji.

Wyróżnienia na różnym szczeblu

Tomasz Wojnarowski nie tylko zyskał uznanie swoich uczniów i kolegów z zawodu, ale także został doceniony przez władze lokalne oraz przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, pan Tomasz otrzymał Nagrodę Starosty Wschowskiego oraz Nagrodę Dyrektora Szkoły.

Szerokie uznanie dla metod nauczania i zaangażowania pana Wojnarowskiego przekroczyło granice powiatu. Jego praca została również doceniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które przyznało mu prestiżowy Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Nauczyciel kompletny

Słowa uznania dla pracy pana Tomasza Wojnarowskiego wyraziła dyrektor I LO we Wschowie, pani Agata Karolczyk-Kozyra.

„Pan Tomasz Wojnarowski to nauczyciel kompletny, czyli taki, który potrafi zarazić swoją pasją, ma świetny kontakt z młodzieżą, a wiedzę przekazuje w naturalny, niewymuszony sposób. Jest empatyczny, wyrozumiały i sprawiedliwy, a przy tym niezwykle skromny. Najważniejsze jednak jest to, że w każdym ze swoich uczniów dostrzega przede wszystkim człowieka.”


Źródło: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Czytelnik
21.10.2023 13:09

Jak on smial przyjąć taki medal od ministerstwa ktorym rządzi jełop

avatar
~Paradoksalnie plus!
21.10.2023 14:59

.." prawdziwego człowieka, tym bardziej nauczyciela poznaje się po jego czynach ...." !!!.

avatar
~Lewak
21.10.2023 17:38

Bo jest za PiSem

avatar
~er-acht
21.10.2023 21:10

Kubuś Puchatek, to był Miś o Bardzo Małym Rozumku, ale ty przy Nim jesteś tylko bezmózgim przygłupem. I to by było na tyle w temacie czytelnika.

avatar
~DO powyżejpolus!
22.10.2023 07:29

Jak widać mógł i się Hiha..... jak małe dziecko z lizakiem na patyku i to na odpuście !. Liczy sie sumienie - pytanie ; - i w jakim celu ta "blaszka" " - te medale pisu to jak te " tekturowe czeki" w ich kampanii wyborczej !!!. paranoja plus!!!!. A G........ Radość !!!!!.

avatar
~Ewa
21.10.2023 19:31

Gratuluję

avatar
~wiking
21.10.2023 21:29

dali medal to wziął w czym problem . Nie ważne z jakiej partii . Ważne jaki pedagog. I to się liczy.

avatar
~DO (wiking)
22.10.2023 07:25

Sorry - a może tak jaka partia, jaki medal taki i pedagog !!!. jakie to ma znaczenie ?, jaki ma się charakter i sumienie byle dawali !!!. Ważne w tym wszystkim to czy ten nauczyciel to wewnętrznie trawi !!!!.,:)):):):):) Hihahahahah !!!. Jak widać w tej szkole maja takich małych ukrytych "( czarków medalowych)" !!!!!

avatar
~**medalik plus**
22.10.2023 07:33

Definicja wręczania medali :- zostały wymyślone aby władza wręczała je maluczkim, aby ci cieszyli się, że są przez nich niby - niby doceniani!!!!. taka władza daje sobie miliny i ma listę " milionerów" lub jak kto woli "tłuste koty", a ty ludziku raduj sie " blaszką plus" !. Takie proste tylko ten co to dostaje ni w ząb nie k ......... !!!!!.

avatar
~Z WOLI NARODU ...?
22.10.2023 08:48

Na chłopski rozum - nie na pedagoga ?, kto przyjmuje wyróżnienia, medale, odznaczenia, dyplomy z pochwałą od władzy, która krzywdziła, niszczyła np. to nauczycielskie grono, szkołę Polską, lekceważyła ich żądania ( co widać i cz.....) , lekceważyła polskie Kobiety, ludzi służby zdrowia, a nawet ich biła używając pałek i gazu ( ba łamiąc ręce, pakując bezprawnie posłankę do radiowozu.....itd!!... TO jak mamy ocenić tych co od tej władzy przyjmują to co przyjmują i się publicznie z tym obnoszą ???? - I jest to pedagog ????. Jak on ma szacunek do tych kolegów i koleżanek co byli prze ponad 8 lat lekceważeni przez ta władzę co on teraz bierze od nich - no wiecie co ??????. Przykro patrzeć na takie obrazki !!!!. I to jest też nauczyciel !-?????.

avatar
~DO&wiking
22.10.2023 09:51

Czy ty się człowieku słyszysz?. I ty może ( wiking) jesteś nauczycielem z takim intelektem i pojęciem co do nauczyciel - władza - partia i polityka tej ponad ośmioletniej totalnej władzy i jej stosunek do nauczycieli, Polskiego Nauczania ????. Szok ....! i z przerażeniem patrzę na twoją znajomość i kondycję twojej wiedzy tej problematyki !!!!. Jaki jest twój stosunek i tych nagradzanych nauczycieli co to przyjmują te odznaczenia od tej totalnej władzy, która przez te ostatnie ponad 8 lat niszczyła Polskiego nauczyciela , Polską Szkołę - Rujnując nauczanie Polskiej Młodzieży sprowadzają je dość często do poziomu średniowiecza!!!!!. I ty mi tu bezwstydnie ( wiking) imputujesz coś takiego, że "pedagog" się liczy , a nie partia która mu to wręcza ----- bo to ta partia mu to wręcza co wcześniej niszczyła twoich postępowych nauczycieli !!!!!! . Co za poziom inteligencji pedagogicznej w twoim wydaniu !!!!!!

avatar
~"paserstwo intelektualne"
22.10.2023 10:00

Paradoksalnie dam ci do myślenia kol. *** wiking*** i czytającej nas młodzieży, na przykładzie twojego liberalnego podejścia co do "partia . wręczający. przyjmujący. pedagog. kultura ,. szacunek do kolegów ....itd. " NA PRZYKŁADZIE np. >>>mamy złodzieja, który kradnie, a skradzione fanty sprzedaje --- kupujący kradzione fanty wg. prawa i ustawodawcy jest też przestępcą i nazywany jest paserem !!!!!----- PROSZĘ jako wykształcony człowiek przemyśl to !!!!!!! I wyciągnij wnioski !!!!!

avatar
~STRASZA-aż-GROŹNE
22.10.2023 09:00

Takiej nadgorliwości to nawet nie przeżyłem za słusznie mienionej komuny - straszne !!!!!!. Jak ludzi nic się nie nauczyli z lekcji historii !!!!/.

avatar
~Mea
22.10.2023 10:53

Gratulacje dla pana Tomasza!!!

avatar
~zgrzyt sumienia
23.10.2023 14:11

Każdy kto zna Tomka (ja na przykład ze szkoły) pewnie przeciera oczy ze zdumienia czytając te durne komentarze. Czy jest za PiSem pomijam, chociaż bardzo wątpię. Bardziej zaskakuje mnie że wśród ludu brak jest rozróżnienia pobudek i okoliczności w jakich przyznaje nagrody starosta a w jakich na przykład Prezydent. Jest oczywiste że te drugie w ostatnich latach mają tło głównie polityczno propagandowe ale dlaczego wrzucacie do tego samego wora nagrody starosty dla nauczycieli? Pokażcie swoje oświadczenia że odmawiacie przyjmowania 500+ z przyczyn światopoglądowych w ramach walki z prawicowym oprawcą.

avatar
~"zgrzyt głupoty"
23.10.2023 15:54

Tyle w twoim uzasadnieniu " zgrzyt sumienia" !!!!. - wpierw trzeba je mieć !!!!:):):):):):)

avatar
~Warto wiedzieć
25.10.2023 21:16

"Medal Komisji Edukacji Narodowej ustanowiony został ustawą z dnia 27 kwietnia 1956 r. o prawach i obowiązkach nauczycieli, która przewidywała, że medal ten nadawany będzie „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania, w szczególności za działalność w zakresie piśmiennictwa, nauk pedagogicznych, programów, podręczników i pomocy naukowych” (art. 31 ust. 2). Medal został utrzymany w aktualnie obowiązującej ustawie z 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela, która określiła, że Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany będzie nauczycielom i innym osobom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania." Źródło Wikipedia. Jak widać medal przyznawany jest bez względu na to, kto w danym momencie jest u władzy, od prawie 70 lat. Szkoda, że wiele osób kojarzy go wyłącznie z obecną władzą. Mam nadzieję, że wynika to z wyłącznie z niewiedzy. Tomasz Wojnarowski to bowiem nauczyciel, który w pełni zasługuje na medal za SZCZEGÓLNE osiągnięcia dla oświaty i wychowania. Tomek, gratulacje! Działaj dalej, bo robisz kawał dobrej roboty!

avatar
~DO powyżej ...
26.10.2023 10:16

I to jest dowód na to co te medal jest wart !.

avatar
~Samgin
26.10.2023 17:27

Napisze tak . Sorry ale odpowiedzi i komentarze za daleko idą . Każdy ma swój pogląd ale nie obrażajcie nikogo. Jedno nie oceniajcie aż tak brutalnie.

avatar
~Żal
02.11.2023 13:55

Po przeczytaniu tych komentarzy trzeba oddać uczestnikom dyskusj, że "żal dupę ściska i trzyma mocno" Drodzy Państwo medale w tym roku otrzymali pracownicy z kilku szkół, medale są wręczane rok rocznie, od lat. Medal jest za ciężką pracę i tak w Tomkowi się należy. To nie jest medal za lubinie czy nie lubienie władzy czy ministra, bo to nie minister ani nauczyciel o niego zabiega, tylko z inicjatywą wychodzi szkoła w której się pracuje. Wniosek pisze dyrektor i głosuje za nim rada pedagogiczna i to ich w tych komentarzach opluwacie. Gdy nauczyciel jej nie przyjmuje to tak jakby zlekceważył własnych kolegów i współpracowników. Za medalami nie idą gratyfikacje finansowe,wręcza się je od ponoć 50 lat. Poziom tych komentarzy mówi raczej wiele o Was niż o osobie wyróżnionej.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl