TworzymyGłos Regionu

Tłumy we Wschowie! Retro Rynek [RELACJA]

Niedziela, 25 lipca 2021 o 13:52, aktualizacja Poniedziałek, 26 lipca 2021 o 08:30, autor: 5 3185
Tłumy we Wschowie! Retro Rynek [RELACJA]

Na wschowskim rynku trwa właśnie charytatywny zlot pojazdów klasycznych - Retro Rynek 2021. Celem wydarzenia jest pomoc 5-miesięcznej Marysi Drożdżyńskiej z Brenna, która choruje na SMA1. Pomimo deszczu frekwencja dopisała!

5-miesięczna Marysia Drożdżyńska od urodzenia choruje na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA typu 1). Szansą na lepsze życie oraz większą samodzielność w przyszłości jest dla niej innowacyjna, ale nierefundowana w Polsce terapia genowa. Niezwykle skuteczna i potwornie droga, nie bez powodu nazywana najdroższym lekiem świata - kosztuje ponad 9 000 000 zł. Walczymy o każdą złotówką, aby jak najszybciej zebrać potrzebne środki, gdyż lek podawany jest tylko dzieciom o wadze do 13,5 kg. Im szybciej nastąpi jego podanie, tym lepsze przyniesie efekty. Prosimy o wasze wsparcie w walce o zdrowie Marysi!

LINK DO ZBIÓRKI

Wydarzenie potrwa jeszcze kilka godzin. W programie:

 • wjedź zwyżką na wysokość 20 metrów i zobacz imprezę z lotu ptaka,
 • rzut oponą na odległość,
 • przeciąganie malucha na czas,
 • licytacje na rzecz zbiórki,
 • sprzedaż domowych wypieków,
 • loteria fantowa,
 • grill i domowe pierogi,
 • dmuchany zamek,
 • rzut woreczkiem do celu,
 • malowanie twarzy,
 • przejażdżka klasycznym samochodem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Pytek...!
25.07.2021 17:04

Gdzie te TŁUMY?, gdzie te RETRO samochody na tym Rynku ?.

avatar
~kolo
26.07.2021 15:27

"Miszczu", byłeś, widziałeś? Ja byłem i widziałem. Były tłumy.

avatar
~Fajna akcja
27.07.2021 11:22

Gdyby w Polsce nie przeznaczało się tak potężnych pieniędzy na ochronę co niektórych prezesów, gdyby w Polsce nie przeznaczało się tak grubych pieniędzy na propagandę tvp, gdyby w Polsce nie ginęłyby pieniądze z funduszu sprawiedliwości itd. to pomyślcie ile dzieci można byłoby uratować, a biedni rodzice nie musieliby się o nic martwić.

avatar
~RYNEK TAK.
27.07.2021 21:41

ALE GDZIE TO RETRO SAMOCODOWE ??????. Większość tych samochodów nadal jest czynnych na naszych drogach, , a zwłaszcza na ścianie wschodnie ....... !!!!. czyli Ściana Wschodnia to n co dzień to retro ---- pamiętajmy, że to elektorat pisu ( ten STALOWY.......) !!!!!

avatar
~Ringo
31.07.2021 20:55

znowu Marysia z Brenna. zwyczajni między obcymi. nie naśmiewam się. nienawidzę jednak podstawionych mord i zagrywek. i kto jest teraz wrogiem? ukryta choroba? wydana decyzja opłaty za nowy rodzaj terapii leczenia.? próba wiary w ocalenie życia? Cała koncepcja ratowania jest tu czymś nienormalnym. i to widać na każdej sytuacji spotkania i zbiórki. Jak czarne i białe tak istnieją dwie rasy ludzi, którzy nie powinni żyć koło siebie. Prości ludzie tego nie zrozumieją.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl