TworzymyGłos Regionu

reklama

Tak zmienia się budynek po szkole w Siedlnicy.

Powstanie tu Środowiskowy Dom Samopomocy (ZDJĘCIA)

Poniedziałek, 12 grudnia 2022 o 15:48, autor: 1
Tak zmienia się budynek po szkole w Siedlnicy.

Przebudowa budynku po dawnej Szkole Podstawowej w Siedlnicy postępuje. Aktualnie trwają prace dostosowujące wnętrza, zamontowany został także nowy system ogrzewania. Wkrótce miejsce zostanie przystosowane na Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym wsparcie otrzyma 35 osób z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych intelektualnie oraz ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnościami sprzężonymi.

To będzie pierwsza tego typu placówka na terenie powiatu wschowskiego. Środowiskowy Dom Samopomocy powstaje w ramach programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” obejmującego swoimi działaniami pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Gmina Wschowa na pierwszy etap prac obejmujący przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku otrzymała 1 177 779 złotych dofinansowania.

- Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu Moniki Domerackiej - Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej we Wschowie oraz Anny Wiśniewskiej - Dyrektor Biura Oświaty i Spraw Społecznych UMiG Wschowa udało nam się pozyskać środki na przystosowanie budynku i odpowiedzieć na potrzeby naszych mieszkańców - mówi burmistrz Konrad Antkowiak. - To także realizacja ważnej obietnicy, jaką złożyliśmy mieszkańcom Siedlnicy, by budynek po byłej szkole nie pozostał kolejnym opuszczonym obiektem gminnym.

Wykonawcą zadania pn. „Przebudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania Szkoły Podstawowej na Środowiskowy Dom Samopomocy w miejscowości Siedlnica” jest Zakład Budownictwa Ogólnego Henryka Kowalczykowskiego i Jacka Kowalczykowskiego S.C.

Źródło/foto: Burmistrz MiG Wschowa Konrad Antkowiak

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~roman
13.12.2022 19:14

Myślę, że gdyby nie zaangażowanie Pana Ryszarda to prace nie byłyby tak zaawansowane.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl