TworzymyGłos Regionu

reklama

Tablety dla seniorów

- Cyfrowe Kluby Seniora w gminie Szlichtyngowa

Środa, 15 lutego 2023 o 17:07, autor: 2
Tablety dla seniorów

W Gminie Szlichtyngowa seniorzy mają coraz lepszy dostęp do nowoczesnych technologii. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w konkursie "Cyfrowe Kluby Seniora", seniorzy posiadający sprzęt komputerowy w klubach, otrzymali również 20 tabletów, z których chętnie korzystają.

Osoby w wieku 60+ mają bardzo ograniczony dostęp do usług oferowanych cyfrowo. Dlatego właśnie powstają Cyfrowe Kluby Seniora, które wspierają walkę z wykluczeniem cyfrowym osób starszych.

Ważnym aspektem projektu jest szeroki dostęp oraz możliwość poznania oferty użytkowania tabletów, co w znacznym stopniu przyczynia się do promocji społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Seniorzy dzięki temu mają możliwość poznawania nowych form kontaktu, realizacji czynności urzędowych, medycznych oraz poznawczych.

Dotychczas zajęcia z obsługi urządzeń cyfrowych odbyły się już w Klubach w Szlichtyngowie i w Jędrzychowicach. Seniorzy z Klubu w Starych Drzewcach poznają nowoczesne technologie na zajęciach w najbliższym czasie. Możliwość uczestniczenia w takich zajęciach jest nieocenioną szansą dla seniorów, aby w prosty i przystępny sposób poznać korzyści płynące z korzystania z nowoczesnych technologii.

Zakup tabletów w ilości 20 szt. w ramach uzyskanego dofinansowania w wysokości 19.080,00 zł w konkursie pn. "Cyfrowe Kluby Seniora" ogłoszonym w roku ubiegłym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów – Centrum Rozwoju Kompetencji Cyfrowych to nie tylko inwestycja w nowoczesny sprzęt, ale przede wszystkim inwestycja w seniorów. Wsparcie, jakie otrzymują osoby starsze ze strony projektu przyczynia się do poprawy ich jakości życia i daje im szansę na poznanie nowych technologii.

Źródło/foto: szlichtyngowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~wnuk+
16.02.2023 06:23

To się wnuki i prawnuki ucieszą !. Akcja w stylu " laptop dla postpegerowców" !.

avatar
~Zen
16.02.2023 15:59

A kto je będzie obsługiwał jak babcia nie wie nawet, jak taki tablet włączyć ? Szkoda kasy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl