TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szybko sprzedaj swoje rzeczy dzięki darmowym ogłoszeniom lokalnym

Sobota, 02 marca 2024 o 10:41, autor: 0
Szybko sprzedaj swoje rzeczy dzięki darmowym ogłoszeniom lokalnym

Zamieszczenie ogłoszenia w internecie to aktualnie najprostszy i najtańszy sposób na dotarcie do potencjalnych odbiorców. W sieci funkcjonuje mnóstwo serwisów oferujących darmowe lub płatne ogłoszenia.

Zamieszczenie ogłoszenia w internecie to aktualnie najprostszy i najtańszy sposób na dotarcie do potencjalnych odbiorców. W sieci funkcjonuje mnóstwo serwisów oferujących darmowe lub płatne ogłoszenia. Co ważne, wcale nie trzeba zdecydować się na wybór jednego z nich, można korzystać z wielu równolegle, zwiększając swoje szanse na skuteczność całej operacji. 

W jaki sposób zamieszcza się ogłoszenia w internecie?

Serwisy ogłoszeń internetowych przygotowane są do obsługi intuicyjnej, na tyle prostej, by każdy, nawet osoba słabo funkcjonująca w sieci poradziła sobie z samodzielnym zamieszczeniem ogłoszenia. A przecież  właśnie o to chodzi. Podstawowym pomysłem na funkcjonowanie tego typu serwisów jest przeniesienie na osobę zamieszczającą ogłoszenie całego ciężaru operacji. Dlatego poruszanie się na stronie musi być łatwe i przewidywalne, co nie powinno zwalniać z przeczytania, chociaż we fragmentach, regulaminu serwisu. 

Zwykle po wejściu na właściwą stronę serwisu ogłoszeniowego powinien rzucić się nam natychmiast w oczy banerek typu "dodaj ogłoszenie". I tym tropem należy poruszać się dalej odsłaniając kolejne strony. Niektóre z serwisów ogłoszeń internetowych wymagają przed dodaniem ogłoszenia rejestracji i założenia konta. Może to być przydatne dla osób, które często korzystają akurat z tego serwisu wystawiając w internecie kolejne oferty. Dla jednorazowego ogłoszenia konieczność rejestracji może być przeszkodą, przede wszystkim ze szkodą dla serwisu. Niemniej dla osoby dobrze czującej się w sieci założenie konta nie jest problemem, zwłaszcza, że nowe przepisy rodo pozwalają teoretycznie na zniknięcie z pamięci serwisu. Poza tym, zawsze założenie konta, odbywa się błyskawicznie, przy pomocy kolejnych kliknięć. 

Ile kosztują ogłoszenia w internecie? 

W tej kwestii oferty serwisów ogłoszeniowych są dość zróżnicowane i kwotowo, i jakościowo. W internecie można znaleźć serwisy, gdzie ogłoszenie o podstawowych, bazowych parametrach jest nieodpłatne. Wówczas płaci się jedynie za dodatkowe sposoby wyróżnienia swojego ogłoszenia. Generalnie rzecz biorąc ogłoszenie płatne podstawowe, o mniej więcej podobnych parametrach kosztuje plus/minus 20 z dla indywidualnego ogłoszeniodawcy, przy czym inny jest koszt podstawowy ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości czy samochodu a inny sukienki czy rowerku. Dlatego koszt ogłoszenia sprzedaży lokalu zaczyna się na wielu serwisach od 30 zł a koszt ogłoszenia o sprzedaży sukienki 8 zł. 

Dodatkowo serwisy stosują różnego rodzaju techniki na uczynienie danego ogłoszenia bardziej widocznym oraz wartościują czas wiszenia na stronie każdego z ogłoszeń. Oznacza to, że dodatkowa płatność za umieszczenie ogłoszenia w internecie może powstać gdy:

  • różnicujemy wielkość ogłoszenia na powierzchnię mini, midi czy maxi
  • ogłoszenie wisi na stronie serwisu 3 dni, 7 dni, 30 dni ...
  • ogłoszenie wisi na pierwszej, głównej stronie serwisu
  • ogłoszenie wisi na samej górze listy ogłoszeń
  • ogłoszenie wyróżnia się graficznie
  • określamy zasięg widoczności ogłoszenia do różnych województw
  • nadajemy status pilne ogłoszeniu
  • zależy nam na codziennym odświeżaniu naszego ogłoszenia

Od czego zacząć? 

Wystawiając swoje ogłoszenie w internecie zawsze warto zacząć od serwisów oferujących usługę nieodpłatnie i poczekać na rezultat. Warto sprawdzic ogloszenia lokalne np. ogłoszenia Warszawa - http://warszawalokalnie.pl, ogłoszenia Wrocławlokalnie.pl, ogłoszenia Wałbrzychlokalnie.pl. Chyba, że sprawa jest naprawdę pilna, wówczas warto skorzystać z różnych opcji jednocześnie. Warto jednak porównać oferty serwisów, by dokonać najbardziej ekonomicznego wyboru. Dodanie samego ogłoszenia nie jest drogie, ale już koszt jego ekspozycji w długim okresie czasu, na wielu serwisach i w widocznym miejscu zmienia wartość całego zadania. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl