TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa-Wyszanów: Ciąg pieszo-rowerowy niemal gotowy (VIDEO)

Piątek, 28 kwietnia 2023 o 20:12, aktualizacja Sobota, 29 kwietnia 2023 o 06:26, autor: 2
Szlichtyngowa-Wyszanów: Ciąg pieszo-rowerowy niemal gotowy (VIDEO)

Przebudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów jest już na finiszu realizacji. Inwestycja powstaje w ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1007F Szlichtyngowa – Wyszanów w formule zaprojektuj i wybuduj”. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski wraz z Sołtysem Wyszanowa Wioletą Adamską oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Szlichtyngowej Wojciechem Krygierem sprawdzili dziś (28 kwietnia) postęp prac.

Aktualnie wykonawca zadania, firma Brukpol z Piasków, wylewa asfalt pod ciąg pieszo-rowerowy. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę i rozbudowę jezdni i skrzyżowań na odcinku 2530 m oraz budowę ścieżki pieszo-rowerowej. Po zakończeniu prac droga będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa dla kierowców oraz wszystkich użytkowników. Warto zaznaczyć, że koszt realizacji inwestycji wyniósł 4 360 350,00 zł, a zadanie zostało sfinansowane w 100% ze środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mogli cieszyć się poprawioną jakością drogi oraz szybszym i bezpieczniejszym dojazdem do swoich miejsc pracy czy szkół. To bardzo dobra wiadomość dla osób, które od lat borykały się z problemami związanymi z jakością lokalnej drogi. Inwestycja ta z pewnością przyczyni się do poprawy jakości życia w regionie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Pytek+***
29.04.2023 16:46

A wy tak na poważnie z tymi ustawkami w terenie ????.

avatar
~inwestycja = +
02.05.2023 06:57

Czy ktoś policzył ile jeszcze zostało tego typu pokazówek (...) do końca tej kampanii wyborczej ?, bowiem zachodzi podejrzenie, że może (...)nie wystarczyć czasu powrotu do ustawowych obowiązków w biurze Starostwa !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl