TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa z rekordowym budżetem na 2024! Co nowego w planach?

Wtorek, 02 stycznia 2024 o 11:54, autor: 9
Szlichtyngowa z rekordowym budżetem na 2024! Co nowego w planach?

Szlichtyngowa weszła w 2024 rok z ambitnym planem inwestycyjnym, uchwalając rekordowy budżet wydatkami majątkowymi na poziomie ponad 23 mln zł. Całkowite dochody zaplanowano na poziomie 45 milionów złotych, a wydatki mają wynieść 51 milionów. To kolejny budżet o charakterze inwestycyjnym, który ma na celu rozwój infrastruktury i usprawnienie życia mieszkańców. Rada Miejska przegłosowała go w stosunku 12 do 2, z jednym głosem wstrzymującym, podczas LII Sesji 28 grudnia 2023 roku.

Inwestycje infrastrukturalne na czele

Kluczowym aspektem nowego budżetu są inwestycje w infrastrukturę. Miasto planuje remonty ulic, w tym ul. św. Jana Pawła II, Wielkopolskiej czy Lubuskiej, a także modernizację drogi przy Szkole Podstawowej w Starych Drzewcach. Wśród zaplanowanych projektów znajdują się także zadania dotyczące infrastruktury wodociągowej, takie jak modernizacja sieci w miejscowości Dryżyna czy budowa kanalizacji sanitarnej w Małych Drzewcach.

Rozwój infrastruktury społecznej i poprawa bezpieczeństwa

Budżet na 2024 rok obejmuje również inwestycje w infrastrukturę społeczną. Mieszkańcy mogą spodziewać się przebudowy i termomodernizacji świetlicy wiejskiej w Wyszanowie oraz planów na budowę żłobka. Bezpieczeństwo także stoi na wysokim miejscu priorytetów – planowana jest budowa remizy OSP Szlichtyngowa oraz rozbudowa remizy w Goli.

Ochrona dziedzictwa kulturowego i wsparcie dla edukacji

Szlichtyngowa nie zapomina o swoim dziedzictwie kulturowym. W planach znalazły się prace konserwatorskie przy zabytkach, w tym XVII-wiecznej ambony w kościele św. Jana z Dukli. Edukacja również otrzyma wsparcie, z planowanymi inwestycjami w placówkach oświatowych na sumę 1.280.000,00 zł.

Współpraca ponad granicami gminy

Projekt budżetu obejmuje także dotacje dla Powiatu Wschowskiego i Województwa Lubuskiego, na realizację zadań drogowych, w tym przebudowę drogi powiatowej w Kowalewie oraz drogi wojewódzkiej w Dryżynie.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Obserwator
02.01.2024 12:17

Chłopiec że Wschowy tylko 20 milionów może ktoś wreszcie zacznie się temu przyglądać na co idą pieniadze

avatar
~Genia
02.01.2024 16:02

Bo chłopiec ze Wschowy ma mocny kręgosłup a nie trzyma komuś palec w d.....

avatar
~qaz
02.01.2024 16:21

jaki problem sprawdzić, wszystko jest w Biuletynie Informacji Publicznej

avatar
~Urzędnik
02.01.2024 17:37

To jest mamy.in.obowiązek urzędnika by pozyskiwać pieniądze.Więc to nie jest żadna łaska.Oĵj,chyba zbliżają się wyboryi trzeba nagłośnić temat.(!)

avatar
~Kiki
02.01.2024 18:00

Ojj idą wybory. Drzewce podziękują tej Pani. Czas na zmiany i nie musi być to ktoś z jednej czy drugiej miejscowości. Ale jak się robi to dla wszystkich a nie tylko dla wybranych. Zaraz sobie przypomni ta Pani i będzie latać za poparciem. A tu lipa. Kadencja się kończy a w gminie jak było źle tak jest.

avatar
~X
02.01.2024 21:12

Żal

avatar
~Do gieni
02.01.2024 18:48

Ten chłopiec zarabia tyle że to jego za...ny obowiązek Nie wprowadza nic nowego Wydaje na każde zadanie 30-40% za dużo Robi sobie wybory za nasze pieniądze

avatar
~Zazu
02.01.2024 21:15

Przydałaby się ścieżka rowerowa z Jędrzychowic do Wschowy.

avatar
~mieszkanka
03.01.2024 09:14

Nie rozumiem dlaczego administrator pod art. dot. Szlichtyngowej publikuje komentarze dot. Wschowy. Czyżby administrator obawiał się reakcji na zamieszczone komentarze? Pierwszy raz troje radnych ośmieliło się mieć odrębne zdanie od "carycy" i nie zagłosować za budżetem, co wcześniej nie miało miejsca. Kluczowe inwestycje w infrastrukturę jak przebudowa ulic na osiedlu zw. " pod wiatrakiem" chyba były podyktowane tym, że zamieszkuje tam Starosta i V-ce przew. rady i trzeba im podziękować za wsparcie, bo innej prerogatywy nie widzę. Stan dróg na tym osiedlu nie jest wymagający pilnej ich realizacji gdzie na osiedlu "szeryfa" zamieszkują równiez podatnicy gminy a nie istnieje tam żadna infrastruktura a władze nie podejmują żadnego kroku w temacie rozwiązania problemu. Wskazując na rekordowy budżet, władze nie wspominają nic o brakujących 6 mln na pokrycie wydatków. Tak więc "chłopiec ze Wschowy" jak piszą inni forumowicze podchodzi realnie do tematu, na miarę możliwości a nie chciejstwa.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl