TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych (FOTO)

Poniedziałek, 04 marca 2024 o 10:41, autor: 2
Szlichtyngowa uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych (FOTO)

W Szlichtyngowej odbyły się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypominające o bohaterskiej postawie tych, którzy niezłomnie walczyli o wolność Polski. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele Parafialnym, gdzie Ksiądz Proboszcz Jan Sobolewski modlił się w intencji poległych. Następnie uczestnicy złożyli hołd pod pomnikiem Jana Pawła II oraz obeliskiem na Rynku, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze.

Mieszkańcy Szlichtyngowej wspólnie upamiętnili bohaterów

W Świetlicy Miejskiej odbyła się dalsza część obchodów, z udziałem m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Jolanty Wielgus, Zastępcy Burmistrza Błażeja Rajmana, Skarbnika Doroty Raczyckiej, Przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Zalewskiej oraz mieszkańców. Burmistrz Wielgus podkreśliła w swoim wystąpieniu znaczenie pamięci o Żołnierzach Wyklętych dla współczesnych pokoleń, przypominając o ich ofiarności i walce o wolną Polskę.

"Pamiętamy" - spektakl w wykonaniu uczniów

Szczególnym momentem obchodów był spektakl słowno-muzyczny „Pamiętamy”, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Starych Drzewcach pod kierunkiem Agnieszki Grzelak. Przedstawienie, uświetnione oprawą muzyczną w wykonaniu Łukasza Kotowskiego i Edwarda Hałki, poruszyło wszystkich obecnych, przypominając o ważnych wartościach i historii.

Młodzi artyści nagrodzeni w konkursie plastycznym

Obchody były również okazją do rozstrzygnięcia V Gminnego Konkursu Plastycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, który miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i rozwijanie twórczości plastycznej wśród młodych mieszkańców. Laureaci z różnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe za swoje pomysłowe prace.

Źródło/foto: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wow ... !!!
04.03.2024 19:08

A, co Szlichtyngowa i mieszkańcy mają wspólnego z tzw. " wyklętymi"? - jak ta grupa wygląda na polu bohaterów II W.Ś. , jak AK, AL, BCh..... itd. ???. Czy pani burmistrz zna historię ???.

avatar
~R
04.03.2024 21:07

Chwała bohaterom

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl