TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlichtyngowa świętuje 11 listopada! Jak będą wyglądać obchody?

Czwartek, 02 listopada 2023 o 12:35, aktualizacja Czwartek, 02 listopada 2023 o 12:43, autor: 4
Szlichtyngowa świętuje 11 listopada! Jak będą wyglądać obchody?

Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa Jolanta Wielgus, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Centralne uroczystości na Rynku

Rozpoczęcie uroczystości będzie miało miejsce 11 listopada w Kościele Parafialnym w Szlichtyngowie o godzinie 11:00, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta. O 12:00 wszystkich mieszkańców i gości zaprasza się na Rynek, gdzie odbędą się główne uroczystości:

  • Odśpiewanie Hymnu Państwowego
  • Złożenie wianków kwiatów
  • Okolicznościowe przemówienia
  • Apel poległych
  • Występ artystyczny przygotowany przez młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „INKI” w Starych Drzewcach pt. „Moja miła, moja dobra, moja Polsko!“.

Poczęstunek

Po oficjalnych uroczystościach każdy będzie mógł udać się do Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowie, gdzie organizatorzy przygotowali darmowy poczęstunek. Na miejscu będzie można odwiedzić także stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Baryczanki“ z Wyszanowa i zakupić rogale świętomarcińskie.

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Gekon
02.11.2023 14:49

A jak przybędą poseł Marek Ast, premier Morawiecki, to będzie można odśpiewać Tą ostatnią niedzielę...

avatar
~I NIE TYLKO !!!
02.11.2023 19:08

I NIE TYLKO --- Cała sala ......... i Niech żyje bal ....... itd. Mam nadzieje, że tym razem będzie b.rekonstrukcji !.

avatar
~Zen
03.11.2023 08:48

W to nie wierzę p. Gekon, PiS będzie miał ostatnią szansę pokazać i wygłosić swą laudację do narodu mówiąc, że przegrali z winy Tuska. Poczekajmy na wersję zdarzeń i twierdzenie - wina Morawieckiego. Chyba nastąpi to bardzo szybko i ze skutkiem rozliczeniowym w Sp.Skar. Państwa, bo tam odkryją prawdziwe "niezwykłości" polityki Morawieckiego ?

avatar
~Szanowny Panie ( Zen)
05.11.2023 10:02

Czy kiedyś dowiemy się kto i kiedy pisał wnioski o tak szybkiej ścieżce "awansu" rezerwisty Jan P. ???. To jest ewenement nie tylko na skalę Naszego Państwa, ale podejrzewam, że i na świecie !!!. To trzeba mieć tupet by się z tym jeszcze obnosić !. Czy za nowej władzy będziemy mogli się o tym dowiedzieć ???. ( Audyt ....) .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl