TworzymyGłos Regionu

Szlichtyngowa: Podsumowanie XLVI Sesji Rady Miejskiej

Środa, 31 maja 2023 o 13:04, autor: 1
Szlichtyngowa: Podsumowanie XLVI Sesji Rady Miejskiej

Dnia 30 maja 2023 r. w Świetlicy Miejskiej w Szlichtyngowie odbyła się XLVI Sesja Rady Miejskiej Szlichtyngowa. Obrady otworzyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Szlichtyngowa, pani Anna Zalewska.

Wyróżnienia i podziękowania

W trakcie sesji Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Jolanta Wielgus, wraz z Przewodniczącą Rady, Anną Zalewską, oraz Zastępcą Burmistrza, Błażejem Rajmanem, wręczyli pani Justynie Sówka podziękowania w formie listu, kwiatów oraz zestawu upominków Gminy Szlichtyngowa z okazji zakończenia jej kadencji Sołtysa Sołectwa Górczyna. Ponadto, wręczono zaświadczenia o wyborze nowych Sołtysów: pani Wiolettę Adamczyk na stanowisko Sołtysa Sołectwa Wyszanów oraz panią Anetę Grześkowiak na stanowisko Sołtysa Sołectwa Gola.

Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa

Podczas sesji Burmistrz Miasta i Gminy przedstawiła sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym. W ramach sprawozdania omówiono planowane obchody Dni Szlichtyngowy, które stanowią ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności. Ponadto, przedstawiono informację na temat stanu dróg na terenie gminy oraz zaplanowanych inwestycji w zakresie dróg. Burmistrz szczegółowo omówił również aktualnie realizowane inwestycje na terenie Miasta i Gminy Szlichtyngowa w roku 2023.

Podjęte uchwały

Rada Miejska Szlichtyngowa podjęła szereg istotnych uchwał. Należą do nich:

  1. Uchwała Nr XLVI/343/23 w sprawie zmiany budżetu Gminy na 2023 rok.
  2. Uchwała Nr XLVI/344/23 w sprawie zmiany Uchwały Nr VII/42/19 w sprawie zarządzenia poboru podatków w drodze inkasa i ustalenia wysokości wynagrodzenia za inkaso dla inkasentów z tytułu poboru podatków stanowiących dochody gminy.
  3. Uchwała Nr XLVI/345/23 w sprawie ustalenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu, uwzględnianej przy obliczaniu zwrotu rodzicom kosztów przewozu dzieci, młodzieży i uczniów oraz rodziców.
  4. Uchwała Nr XLVI/346/23 w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Szlichtyngowa.
  5. Uchwała Nr XLVI/347/23 w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Szlichtyngowa.
  6. Uchwała Nr XLVI/348/23 w sprawie utrzymania statutu beneficjenta w Stowarzyszeniu Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania w perspektywie finansowej UE 2021-2027.
  7. Uchwała Nr XLVI/349/23 w sprawie ustalenia przebiegu dróg gminnych.
  8. Uchwała Nr XLVI/350/23 w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa w spółkach prawa handlowego.

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~mieszkanka
01.06.2023 14:01

No niesamowite wydarzenie, cała gmina na to czekała!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl