TworzymyGłos Regionu

Szlichtyngowa. Jerzy Bralczyk odwiedził Bibliotekę Publiczną (FOTO)

Wtorek, 06 czerwca 2023 o 19:06, autor: 0
Szlichtyngowa. Jerzy Bralczyk odwiedził Bibliotekę Publiczną (FOTO)

W piątkowe popołudnie, 2 czerwca 2023 roku, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej zaszczycona była obecnością profesora Jerzego Bralczyka, wybitnego językoznawcy. Rozmowę z gościem poprowadziła pani Justyna Jasik, dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjnych w Szlichtyngowej. Profesor Bralczyk z szacunkiem i chęcią dzielił się swoją rozległą wiedzą.

W czasie spotkania, profesor Bralczyk wykazał się nie tylko erudycją, ale także poczuciem humoru, które dodało spotkaniu niepowtarzalnego charakteru. Ciekawym elementem spotkania były lingwistyczne rozważania nad odmianą nazwy miasta. Profesor Bralczyk z entuzjazmem podzielił się swoimi spostrzeżeniami, ukazując nam, jak bogata i różnorodna może być polska językoznawstwo.

Kolejnym tematem była trema przed wystąpieniami publicznymi. Zwróciwszy się do młodzieży obecnej na spotkaniu, profesor podzielił się praktycznymi poradami, jak radzić sobie z tym problemem, oferując unikalne spostrzeżenia z perspektywy osoby często występującej przed publicznością. Dla miłośników literatury był to szczególny wieczór, kiedy to profesor Bralczyk opowiedział o najciekawszych egzemplarzach „Pana Tadeusza”.

Po zakończonym spotkaniu, każdy miał okazję zakupić książki Jerzego Bralczyka. Profesor z przyjemnością rozdawał autografy i indywidualne dedykacje. 

Źródło: Szlichtyngowa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl