TworzymyGłos Regionu

reklama

Szlachetna Paczka w Gminie Wschowa szuka wolontariuszy

Środa, 13 września 2023 o 13:13, aktualizacja Środa, 13 września 2023 o 13:24, autor: 0
Szlachetna Paczka w Gminie Wschowa szuka wolontariuszy

Szlachetna Paczka, znana inicjatywa społeczna, która od lat wspiera rodziny w trudnej sytuacji życiowej, poszukuje nowych wolontariuszy. Jak podkreśla Lider Szlachetnej Paczki w Gminie Wschowa, Daria Adamczewska: „Obecnie borykamy się z niedoborem Wolontariuszy, co komplikuje realizację naszej misji”.

Brak rąk do pracy

W całej Polsce potrzebnych jest jeszcze ponad 7000 osób, które chcą pomóc i zmienić czyjś świat na lepsze. Współpraca ze Szlachetną Paczką to nie tylko wsparcie dla potrzebujących, ale także realny wpływ na życie ludzi z najbliższej okolicy. Zgłoszenia do wolontariatu można przesyłać przez formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Kim jest wolontariusz Szlachetnej Paczki?

Wolontariusz to osoba, która odwiedza rodziny w potrzebie, poznaje ich historie i określa, jaką pomoc mogą otrzymać. W czasie grudniowego „Weekendu Cudów” wolontariusz odbiera paczkę od darczyńcy i dostarcza ją rodzinie. Jak mówi wolontariuszka Ania: „Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję, gdy widzę radość u innych. Czuję się, jakbym pomagała zmienić świat na lepsze”.

Historia Krzysztofa

Krzysztof, wolontariusz Szlachetnej Paczki, podzielił się swoją historią z dwoma laty. Odwiedził wtedy rodzinę samotnej matki z dwiema córkami, które miały pasje do tańca, śpiewu i fotografii. Dzięki wsparciu darczyńcy, rodzina otrzymała aparat fotograficzny, co pozwoliło starszej córce na rozwijanie swojej pasji. Ale to nie koniec zmian - matka dziewczynek, wcześniej bardzo zamknięta w sobie, zaczęła nawiązywać kontakty z ludźmi i znalazła pracę w punkcie pomocy dla uchodźców.

Jak dołączyć do Szlachetnej Paczki?

  1. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl.
  2. Wyślij swoje zgłoszenie.
  3. Poczekaj na kontakt z Rekruterem/Rekruterką, który/a umówi się z Tobą na spotkanie online.
  4. Po pomyślnie zakończonej rekrutacji, podpisz umowę i uczestnicz w szkoleniach przygotowujących do wolontariatu.

Wspólnota Szlachetnej Paczki

Wolontariusze Szlachetnej Paczki nie są pozostawieni sami sobie. Są wspierani przez szkoleniowców, innych wolontariuszy oraz lidera rejonu. Jak podkreśla Krzysztof: „Gdy zgłosiłem się do Szlachetnej Paczki, miałem obawy. Ale pomyślałem: Nie jestem tam sam. Tam są ludzie, którzy mają doświadczenie i pomogą”.

Zmień na dobre życie rodzin w potrzebie. Dołącz do Szlachetnej Paczki w Gminie Wschowa!

Źródło/foto: Szlachetna Paczka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl