TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła w Szlichtyngowej świętuje

Poniedziałek, 31 października 2011 o 11:33, autor: 9
Szkoła w Szlichtyngowej świętuje

Z okazji VI rocznicy nadania nazwy Jana Pawła II świętowano w Szkole Podstawowej w Szlichtyngowej.

- Zaczęliśmy mszą swiętą za uczniów i nauczycieli naszej szkoły - mówi dyrektor Daniel Mika - później odsłoniliśmy tablice Szkoła Odkrywców Talentów - jesteśmy pierwszą w gminie taką placówką, odbył się uroczysty apel przygotowany przez naszych uczniów, rozdaliśmy nagrody w konkursie plastycznym. Na koniec jako, że Jan Paweł II był nie tylko fantatastycznym człowiekiem, ale także sportowcem odbyły się dwa turnieje: piłki nożnej dla chłopców i siatkówki dla dziewczyn. Do Szlichtyngowej, przyjechało tego dnia wielu gosci ze szkół z kilku regionów naszego kraju. Wszyscy zostali ugoszczeni ciepłą zupą i kanapkami. Zapraszamy na krótki materiał filmowy i do galerii zdjęć. [gallery link="file"]
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~Radek Wasielewski
31.10.2011 12:01

W uzupełnieniu informacji dodam, że w turnieju klas IV najlepsze okazały się dziewczęta ze Szlichtyngowy. Wysokie - czwarte miejsce zajęły siatkarki ze Wschowy, a VI lokatę wywalczyła ekipa z Konradowa. W klasach piątych I miejsce zajęła drużyna z Kosieczyna przed zespołem ze Szlichtyngowy. Podobnie w klasach szóstych. Lepsze od Szlichtyngowianek okazały się tylko zawodniczki z Milicza. Dziękujemy uczniom gimnazjum za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu imprezy oraz oczywiście pracownikom obsługi i rodzicom. Dyrektorowi dziękujemy za okazałe puchary i wyrozumiałość przed, po i w trakcie trwania turnieju. Zdjęcia z całego uroczystego dnia pojawią się w środę na stronie Szkoły Podstawowej w Szlichtyngowej.

avatar
~jarosław szwarc
31.10.2011 12:54

Korona Wschowa dziękuje za zaproszenie :) impreza bardzo udana, dzieci zadowolone, czekamy na następne turnieje.....

avatar
~S.Majewski
31.10.2011 19:36

Gratulacje. Należą się :). Za zawody i oczywiście za wyniki w siatkówce....

avatar
~kwasniak
03.11.2011 07:02

Jakie zespoły grały w nogę? Pytam bo w filmie tego nie mówili.

avatar
~sir Aleks
03.11.2011 11:41

Barcelona, Real ale Sociedad bo Madryt miał akurat zajęty termin (grał w turnieju w Uniekątach pod Zamościem), Arsenal, Dolcan Ząbki i Naprzód Rydułtowy. Miejscowe gwiazdy z Orła Szlichta nie zagrały, bo za mało płacili. Szczegółowa relacja i bogaty fotoreportaż był w sobotnim w Przeglądzie Sportowym, materiał wideo będzie w niedzielę w programie Cafe Futbol.

avatar
~Kamil
03.11.2011 13:27

Dobre :-) A tak na powaznie to w turnieju w pilce nozenj byly zespoly z Jedrzechowic, Drzewiec i Szlichtyngowy. Mogli by chociaz zaprosic SP 2 ze Wschowy ale sie bali.

avatar
~ironic
04.02.2012 09:37

Błąd, panie dyrektorze, Gimnazjum w Szlichtyngowej jest Szkołą Odkrywców Talentów zdaje się od zeszłego roku szkolnego

avatar
~Mirella
04.02.2012 12:16

Nie prawda. Gimnazjum otrzymało tytuł znacznie później niż podstawówka, co nie zmienia faktu, że obie szkoły w pełni na to zasługują. Poza tym rok szkolny 2011/12 jest rokiem odkrywania talentów. W ubiegłym roku szkolnym żadna szkoła nie otrzymała tego tytułu, bo po prostu nie było jeszcze akcji :)

avatar
~Mirella
04.02.2012 12:25

Przepraszam, tym razem ja popełniłam błąd. Rok Odkrywania Talentów to był rok szkolny 2010/11. Nie zmienia to jednak faktu, że podstawówka otrzymała tytuł wcześniej, tylko odsłonięcie tablicy odbyło się później. Tak czy inaczej gratuluję obu placówkom, bo to uwieńczenie dobrej pracy w jednej i drugiej szkole.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl