TworzymyGłos Regionu

reklama

Szkoła dostawała cynk na długo przed ogłoszeniem wyników głosowania?

Środa, 08 listopada 2017 o 13:24, aktualizacja Sobota, 11 listopada 2017 o 15:30, autor: 24
Szkoła dostawała cynk na długo przed ogłoszeniem wyników głosowania?

Adrianna Knieć na wtorkowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie pytała, jak to możliwe, że szkoły były informowane o tym, jak wyglądają wyniki głosowania na ich projekty, zgłoszone do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO). Pani Adrianna sama odbierała telefony z informacją, że jednej ze szkół brakuje głosów do tego, aby być pewnym zwycięstwa w WBO.

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej we Wschowie Adrianna Knieć, zabrała głos w sprawie Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Dlaczego do WBO zostały zakwalifikowane projekty, które nie posiadały pełnego kosztorysu - pytała Adrianna Knieć - w formularzu projektu budżetu obywatelskiego w punkcie piątym mamy kosztorys, który brzmi: należy uwzględnić wszystkie składowe części zadania oraz ich szacunkowe koszty.  W projektach, które zostały zakwalifikowane do głosowania czytamy: koszt około 99 tysięcy złotych, 30 tysięcy, 40 tysięcy itp. Spośród 33 dopuszczonych do głosowania projektów aż 13 jest niekompletnych.

Pani Adrianna podała przykłady takich projektów (szczegóły w materiale filmowym, zamieszczonym poniżej artykułu). Jeden z nich, projekt ,,lepsza droga" w punkcie kosztorys zawierał takie oto informacje:

- Wyłożenie drogi, stworzenie miejsc parkingowych, poprawa infrastruktury drogowej, płynność ruchu, odciążenie drogi od aut ciężarowych. I to jest kosztorys? - Pytała pani Adrianna - Kto opiniował te wnioski?

Mieszkanka Wschowy zwracała uwagę na to, że inni projektodawcy podchodzili do kosztorysów zgodnie z zaleceniami formularza, a pomimo tego nie dosyć, że niepełne zdaniem Adrianny Knieć projekty zostały zakwalifikowane do głosowania, to jeszcze część z nich będzie realizowana w 2018 roku w wyniku głosowania.

I właśnie co do samego głosowania pani Adrianna wyraziła największe wątpliwości.

- Słyszałam, ale również otrzymałam telefon z informacją, aby głosować na projekty jednej ze szkół, ponieważ szkoła otrzymała cynk, że brakuje im głosów i muszą dozbierać - mówiła - Dlaczego jedni byli informowani podczas głosowania o ilości zdobytych głosów, a inni nie byli informowani?

Zdaniem wiceburmistrza Miłosza Czopka komisja, która weryfikowała projekty składała się z osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, by ocenić czy projekt jest możliwy do zrealizowania w proponowanej kwocie, czy nie jest.  Wiceburmistrz wyraził również opinię, że nie zdarza się, aby koszty projektów pokrywały się w stu procentach z realnymi cenami.

Miłosz Czopek nie chciał wypowiadać się na temat wątpliwości pani Adrianny, związanych z głosowaniem. Zdaniem wiceburmistrza to plotki i on się plotkami nie zajmuje, w ogóle to nikt o tym nikomu nie mówił.

Warto więc dodać, że Adrianna Knieć nie mówiła o plotkach, tylko o faktach, powołując się na rozmowę telefoniczną, w której została poinformowana, że jedna ze szkół ma wiedzę na temat głosów oddanych na szkolne projekty na długo przed ogłoszeniem wyników głosowania.

Do tego tematu jeszcze wrócimy.

(rak/foto: martyna)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

avatar

avatar
~alla
08.11.2017 13:34

Pani Kniec ma rację nikt nie wie kto liczyl glosy a nie mozna dotrzec do glosow np z ubieglorocznego budzetu tez ktos przeliczyl niby glosy i szybko usunal z internetu jak tak poprawnie dlaczego nie opublikowano wynikow glosowania oczywiscie bez peseli, mysle ze niektorzy by sie zdziwili ze glosowali a nie glosowali

avatar
~DS
08.11.2017 13:48

Publicznie wypowiadać się o jakiś "cynkach" bez dowodów. Mało poważne zachowanie. Kolejny przejaw szkalowania i braku umiejętności pogodzenia się z porażką. Skoro już mowa o szkołach, to takie za chowanie jest dziecinne.

avatar
~do DS
08.11.2017 21:38

A ty masz jakieś dowody że władza jest czysta jak łza ? . A niby z jaka porażką nie godzi się ta osoba o której tu piszesz ? . Porażką to jest ta pseudo władza która nie potrafi grać w otwarte karty i kombinuje jak koń pod górkę . Gdzie się nie spojrzy to ciągle jakieś przekręty , knowania i pomawianie że niby ktoś nie pogodził się z przegraną . Owszem nie pogodził się ale z oszustwem pseudo władzy i kombinatorstwem gdzie tylko można . Nie ma już żadnej dziedziny życia żeby ci z ratusza nie pchali swoje brudne łapy i mieszali .

avatar
~Cozaczłowiek
08.11.2017 13:49

Nigdy nic tej Pani nie pasuje. Wszędzie musi być czy to trójka klasowa czy rada rodziców, rada miasta, rada parafialna pewnie nawet - parcie na szkło na poziomie hiper. Zawsze musi zabrać głos, być, pokazać się, zaistnieć. Teraz pewnie nie podoba się Pani Knieć, że ludzie inaczej głosowali niż ona sugerowała rozdając swoje karteluszki. Eh...

avatar
~palka
08.11.2017 21:26

a co tobie nie pasuje wreszcie osoba która się stara coś zmienić w tej Wschowie bo tu sami oszuści i złodzieje

avatar
~do Cozaczłowiek
08.11.2017 21:46

Bardzo zastanawiające że ta osoba która krytycznie się wypowiada wszystko widziała . A to trójkę klasową a to radę klasową a nawet radę parafialną . Dobra rada wypowiadaj się osobo wyłącznie na swoich spostrzeżeniach a nie na innych opiniach . Twoje wywody to są przypuszczenia i tylko insynuacje nic innego . Mnie powiedziano że widziano ciebie osobo jak latasz na miotle wokół komina cukrowniczego którego dawno już niema . Czy podoba się moja opinia o tobie osobo ? .

avatar
~Zenek
08.11.2017 14:18

A kto liczy głosy?

avatar
~mm
08.11.2017 15:12

w każdym projekcie powinien być pełen kosztorys

avatar
~sam_na_sali
08.11.2017 15:50

Pani Knieć ma rację z tymi informacjami. To nie są żadne plotki. Niektóre szkoły wiedziały, ile mają głosów i ile im brakuje. Które szkoły? Chyba można się domyślić....

avatar
~Misiek
08.11.2017 15:59

A jak myślicie kto w tym całym ratuszu dzierży lejce i trzyma bat ? . Zemsta musi być długa ,uciążliwa i pouczająca .

avatar
~Odi
08.11.2017 17:23

Takie cyrki to tylko w tym mieście, to miasto to jest jakiś ewenement na tle naszego kraju.

avatar
~Cała Wschowa
08.11.2017 17:25

Brawo pani Ado jedyna ktora się postawiła wladzy i powiedziala prawdę o tym fikcyjny głosowaniu tak trzymać i nie poddawać się jeszcze w następnym roku wygrają dwie szkoły pods ,1i 2 ale juz później powinno byc uczciwie chyba że znowu zostaną Odnowiciele

avatar
~Do P.Adrianny
08.11.2017 17:26

Pani Adrianno najlepiej przyprowadzic na następną sesję kilka osob ktore to potwierdza i po sprawie.Rozwieje Pani wszystkie watpliwosci.Osobiscie pozdrawiam Panią i wytrwalosci w walce z tym cwaniactwem.

avatar
~Michaś
08.11.2017 20:46

Oj wy głupcy i naiwni ! A jak myślicie po co w S.K zatrudniono swoich od stróża do prezesa .A w ratuszu po co zatrudniono Przybylskich i innej maści swoich łącznie z osobistymi mecenasami ? . Czy trzeba więcej wam dowodów na to że doktor zawsze chce być przynajmniej trzy kroki przed wszystkimi . To co on wam nawija na sesjach to ściema dla głupców i naiwnych ludzi . Ile wam jeszcze trzeba dowodów że doktor robi z wami co chce .

avatar
~palka
08.11.2017 21:24

brawo Ada masz rację to jest oszustwo mój mąz nie głosował a jak chciał zagłosować okazało się że jego pesel został już użyty to jest największe oszustwo i trzeba przeprowadzić jeszcze raz to głosowanie

avatar
~Sławek
08.11.2017 22:04

Pani Knieć słusznie zauważyła, że niektóre projekty nie spełniły wymogów formalnych a zostały dopuszczone do głosowania. A pan Czopek brednie wymyśla.

avatar
~komentator
08.11.2017 22:32

Czy to prawda,że projekty opiniowałi dopuszczał oprócz doktora,Przybylskiego,Ratajewskiej -Szaeyko?

avatar
~Wschowianin
08.11.2017 22:58

Źle się dzieje w państwie Duńskim... jak już rodzina publicznie występuje przeciwko burmistrzowi. A tak przy okazji to pani Ada ma rację. Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.

avatar
~Zen
09.11.2017 11:23

Pani Kmieć na burmistrza , będzie sprawiedliwość , głosujmy na nią . P. i Cz. wyrzućmy przy najbliższych wyborach.

avatar
~judyta
09.11.2017 12:26

Niestety ale jedna z mam sp1 wysyłała informację z prośbą o głosy, ponieważ brakuje już tylko 30 do wygrania. Przykre. Swoją drogą - skoro ktoś wygrał kasę we WBO, to przez kolejne np. 5lat nie powinien składać wniosku, aby inni mieli szansę.

avatar
~Aaa
09.11.2017 13:40

SaM też otrzymałem taką wiadomość SMS to prawda ...

avatar
~@Aaa
09.11.2017 20:53

@Aaa to mniej cywilną odwagę Ty i inni przyjdzcie publicznie o tym powiedzieć .Trzeba UNIEWAZNIC WBO

avatar
~Do@Aaa
11.11.2017 18:55

Chetnie...

avatar
~obywatell
12.11.2017 17:41

nie ważne kto glosuje ważne kto liczy glosy. pani Kniec na burmistrza

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl