TworzymyGłos Regionu

reklama

Szarpanina w sławskim mieszkaniu. Groził nożem policjantom, broniąc brata przed zatrzymaniem

Wtorek, 26 marca 2019 o 14:23, aktualizacja Piątek, 29 marca 2019 o 16:31, autor: 0
Szarpanina w sławskim mieszkaniu. Groził nożem policjantom, broniąc brata przed zatrzymaniem

Dwa miesiące aresztu dla 35-letniego mężczyzny, który w minioną sobotę nożem zaatakował w Sławie policjantów na służbie. Tak w poniedziałek (25 marca) zdecydował wschowski sąd na wniosek prokuratury. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 marca, po godzinie 23:00 w jednym ze sławskich mieszkań.

- W trakcie wykonywania czynności służbowych w jednym z mieszkań w Sławie okazało się, że legitymowany 33-letni mężczyzna poszukiwany był przez toruński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był nietrzeźwy, wydmuchał prawie 2 promile alkoholu – mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - W momencie wykonywania czynności brat poszukiwanego 35-latek, który przebywał w mieszkaniu groził policjantom użyciem siły, a następnie trzymając 37 centymetrowy nóż ruszył w stronę policjantów, chcąc ich zranić. Napastnik odpychając, szarpiąc za mundury policjantów oraz grożąc im pozbawieniem życia, próbował nie dopuścić do zatrzymania brata. Pomimo kilkukrotnych wezwań policjantów do zachowania zgodnego  prawem jego agresja potęgowała się.

Policjanci uporali się z agresywnym mężczyzną i przewieźli obu do policyjnego aresztu.

- Stężenie alkoholu w organizmie napastnika wniosło blisko 2 promile – mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa - Zebrany materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutów czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

W poniedziałek (25 marca)  wschowski sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej we Wschowie zdecydował o 2 miesięcznym areszcie wobec 35-letniego mężczyzny.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl