TworzymyGłos Regionu

Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Wschowa!

Wtorek, 07 grudnia 2010 o 16:07, autor: 28 1739
Szanowni mieszkańcy Miasta i Gminy Wschowa!

5 grudnia, w drugiej turze wyborów, podjęliście Państwo decyzję o powierzeniu mi funkcji Burmistrza Wschowy na kolejną kadencję. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w wyborach, za okazane mi poparcie i za oddane głosy. To wielki dla mnie zaszczyt, a jednocześnie ważny obowiązek. Dziękuję za wspólny trud kandydatom na radnych, członkom i współpracownikom Komitetu Wyborczego „Razem w Przyszłość”. Wasze zaangażowanie, poświęcenie oraz ciężka praca przyniosły sukces w wyborach do Rady Miejskiej, Rady Powiatu i wyborach Burmistrza Wschowy. Tegoroczne wybory pokazały, że społeczeństwo naszej gminy jest podzielone, że wielu z Państwa oczekuje zmian. Otrzymany mandat zaufania traktuję jako zobowiązanie do jeszcze lepszej pracy na rzecz naszego samorządu. Przed nami wiele ważnych i trudnych zadań. Dokończenie rewitalizacji, kontynuacja kanalizacji wsi, zabiegi o dalsze etapy obwodnicy Wschowy, dobra współpraca z firmą Swedwood przy budowie nowej fabryki mebli we Wschowie to najważniejsze z nich. Gratulując wyników wyborczych moim rywalom zapraszam ich do współpracy dla Wschowy. Jestem przekonany, że pomimo wielu różnic stać nas na zgodę i porozumienie w rozwiązywaniu najważniejszych wschowskich problemów. Raz jeszcze dziękując za poparcie w wyborach przekazuję Państwu wyrazy szacunku Krzysztof Grabka Burmistrz Wschowy
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

avatar

avatar
~obserwator
07.12.2010 19:58

Gratulacje dla zwycięzcy! Dobry wynik Pana Mazura to sygnał ostrzegawczy - czy będzie zauważony? Oby, bo to szansa dla Wschowy. Sukces Pana Grabki w tej kadencji to lepsza przyszłość dla nas wszystkich. Można go lubić lub nie, ale powodzenia życzę mu dla swojego i naszego dobra.

avatar
~rafky
07.12.2010 23:49

Hmm, mam kilka uwag :) Rozumiem formę, trzeba podziękować gminie i burmistrz dziękuję. Faktem jest, że z całej tej gminy zagłosowało na burmistrza 3808 osób, więc w sumie, to one zadecydowały o zwycięstwie, a reszta - taka jest moc demokracji - musi to zaakceptować. Więc to nie Państwo, czyli gmina powierzyła burmistrzowi mandat, ale te 3808 osób. I chyba im się należą podziękowania :) Bo np. nie mnie :) i ponad 3400 osobom, które głosowały inaczej, nie wspomnę już o niemal 60% mieszkańców, którzy mieli w nosie II turę, którzy - owszem - również przyczynili się do takiego a nie innego wyboru, ale prawdę mówiąc co oni tam knują w swoich domach :) i jak oceniali kandydatów, to już trudno wyrokować. Druga uwaga: komentatorzy w ogólnopolskich mediach przyzwyczaili nas do takiego prostego przekładania zjawisk wyborczych na język podziału jaki ponoć ma miejsce w kraju. I być może rzeczywiście ten podział jest. Ale już trudniej upatrywać podziału lokalnej społeczności na przykładzie 40% wyborców, którzy postanowili wybrać się z domu i zagłosować 5 grudnia. Nawet jeżeli można mówić o podziale to tylko na przykładzie mniejszości, bo reszta, to jw. - nie wiadomo czy w tym podziale mają udział, czy mają wszystko w nosie, itd. A gdyby nawet przyjąć tę tezę o podziale lokalnej gminy, to też byłbym tutaj ostrożny, przyjmując raczej założenie, że jeżeli gdzieś ten podział się uwidocznił, to raczej w mieście, niż w ośrodkach wiejskich,

avatar
~mariusz
08.12.2010 10:40

Racja. Podziekowanie podziekowaniem ale przeciez wazniejsza jest wola wspolpracy z tymi, ktorzy nie glosowali albo glosowali inaczej. Mam ogromną nadzieje ze to szczera wola obu kandydatow i rychlo zobaczymy efekty :)

avatar
~Karol
08.12.2010 10:47

Wierzę w szczerość intencji P.Burmistrza.Nie jestem pewien czy bez zmiany w Jego otoczeniu ludzi mało gramotnych osiągnie cele.Pod rozwagę.

avatar
~zapracowanamama
08.12.2010 11:45

Trzeba być dużym ignorantem, żeby nie traktować poważnie swoich przeciwników patrz wyborców, obserwatorów i zniechęconych, o obojętnych nie wspominam bo po co! Ja bardzo wierzę, że pan Burmistrz dobrze odczyta intencje ludu, internautów i wszystkich którym leży dobro naszej gminy i miasta. Nie zniechęcajmy się na starcie . Panie Burmistrzu- do odważnych świat należy, za odważne zmiany na dobre! będziemy tylko panu wdzięczni, a szacunek będzie jeszcze większy.

avatar
~ala
08.12.2010 19:05

Gdyby nie głosy pracowników urzędu przewidzianych do zwolnienia i ich rodzin, napewno burmistrzem był by ktoś inny. Pamiętaj ! GRABKA, wisisz na włosku któru może się zerwać i jak się zerwie to pamiętaj, dupsko mocno boli do końca życia.

avatar
~zbych
08.12.2010 19:15

Te 60% co nie głosowało poczeka 8 miesięcy na efekty zmian które pan Grabka zapowiedział oczywiście kadrowych i zadecyduje czy dać kredyt zaufania czy zrobić referendum

avatar
~rafky
08.12.2010 19:31

z całym szacunkiem, ale nie wierzę w taki eksperyment. Nie będzie ani referendum, ani wielkich zmian kadrowych. Z tego oświadczenia czytam, że zwycięzcy są zdania, że to cała gmina dała im ten mandat do rządzenia. Jak cała gmina daje mandat, to cała gmina też popiera dotychczasową politykę miasta.

avatar
~ralf
08.12.2010 20:56

Widziałeś kiedyś Grabkę rwącego się do współpracy z opozycją?

avatar
~Chris
08.12.2010 21:51

Jaka to przyjemność dyskutować na argumenty rafky :). Problem który poruszasz (niska frekwencja) spędza sen z powiek wielu, i mają z tym problem i ci którzy wybory wygrywają i je przegrywający. Dla lepszego samopoczucia tych co wygrali (to żart) przyjąć należy, że rozkład sympatii wyborczych wśród niegłosujących jest podobny do tych co do urn poszli. Oczywiście Ci co przegrali jako jeden z powodów mogą podać, że ich elektorat został w domu i też się lepiej poczują. Jednym z głosów w tej dyskusji jest artykuł z POLITYKI: http://archiwum.polityka.pl/art/malo-nas,428422.html - zainteresowanym polecam. A wracając do sedna tego wątku. To co najciekawsze w wypowiedzi p K.Grabki to zaproszenie do współpracy. Po tych wyborach współdziałanie z konkurentami powinna być łatwiejsza i wydaje się możliwe - wygląda, że tym razem to są ludzie którzy mogą chcieć i można nimi rozmawiać na zupełnie innym poziomie. Czy jednak skala zwycięstwa nie zablokuje chęci oddania pewnej części inicjatywy konkurentom w obawie, że mogą się okazać bardzo sprawni ? Tego dowiemy się w najbliższch tygodniach.

avatar
~ala
08.12.2010 22:11

Cóż to brakuje odpowiedniej osoby aby ocenzurować mój tekst. To może poczytajcie sobie konstytucję o wolności słowa i wypowiedzi:

avatar
~rafky
08.12.2010 22:19

Chris, frekwencja mnie aż tak nie zajmuje, a optymizm Markowskiego jest mi znany nie tylko z wydań ,,Polityki". Swego czasu z Fabryką Kultury przygotowywaliśmy debatę w oparciu o analizy Wnuka Lipińskiego społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Konkluzja jest taka, że na podstawie badań socjologicznych wszyscy dochodzą do tego samego wniosku. I podział na ludzi wykształconych, którzy najczęściej biorą udział w wyborach, oraz na grupę wiekową między 30 a 50 rokiem życia - stara śpiewka :) Ja w każdym razie nie przekładałbym ogólnopolskich tendencji na nasze tutaj lokalne. Ponieważ akurat tutaj, w tym konkretnym przypadku, słaba frekwencja w II turze moim zdaniem nie była wynikiem odrzucenia wyborów (u nas od lat frekwencja trzyma się na poziomie 50%, z wyjątkiem wyborów w 2002 roku, gdzie w II turze osiągnęła prawie 60%). Inne czynniki zadziałały, moim zdaniem natury psychologicznej, ale o tym to sobie napiszę na stronie Fabryki :) Natomiast w samym oświadczeniu interesują mnie logiczne mielizny, o których wspomniałem wyżej. Cieszę się, że Ty, Chris, w tym oświadczeniu za najważniejsze uznałeś zaproszenie do współpracy. Ja tego nie widzę. Pomimo tego, że jak byk stoi, że przecież zachęta do współpracy jest.

avatar
~chris
09.12.2010 09:37

Brak logiki w tym co piszesz - dlatego nie bardzo jest co cenzurorować. A do tego nic nie wnoszące do dyskusji jałowe inwektywy :(

avatar
~ala
09.12.2010 10:55

To co napisałeś o logice i inwektywach nie ma nic wspólnego z treścią komentarza a tobie durniu wara od moich wypowiedzie i idź do szkołu i podziękuj nauczycielom za to, że są większymi durniami od ciebie.

avatar
~Fiodor
09.12.2010 10:59

Miasto Grabce podziękowało a wieś wybrała. Co to oznacza ? Ano nic innego jak to że nadaje się on bardziej na funkcję sołtysa niż burmistrza.

avatar
~chris
09.12.2010 11:35

Czasami lepiej się nie odzywać i sprawiać pozory, że ma się coś do powiedzenia, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Ale i tak pozdrawiam, i życzę więcej dobrych chwil w życiu niż złych Pani Alu. Nie namówi mnie Pani już więcej na wymianę zdań, a szkoda bo lubię sobie "pogadać".

avatar
~chris
09.12.2010 12:56

A widziałeś opozycję rwącą się do współpracy z Grabką ? I dlatego własnie mamy nadzieję na lepszą przyszłość, bo zła przeszłość już za nami.

avatar
~Yaga
09.12.2010 23:10

Chris, zawsze zabierasz głos wtedy,kiedy ktoś ma inne zdanie niż Ty na temat pana Grabki.Zarzucasz brak argumentów w dyskusji a sam ich nie używasz.Czasami mam wrażenie ,ze jesteś księdziem albo jakimś katechetą,który usilnie próbuje nawrócic niewiernych na wiarę w moc i wielkość pana Grabki.Jeżeli to,co pan burmistrz powiedział na temat współpracy z opozycją, daje Ci nadzieję i argument,że będzie lepiej,to nie znasz pana Grabki i nie wiesz na czym ma polegać praca opozycji w jego zamyśle .Opozycja wedlug pana Grabki to ludzie ,którzy bez namysłu, bez sprzeciwu będą popierać jego plany(nie zawsze mądre) jego program.Na pomysły i program opozycji nie będzie miejsca,czasu i pieniędzy.Spójrz jak wygląda prezydium rady-wszyscy ludzie z jego ugrupowania.Już 16 grudnia dowiesz się kto będzie przewodniczył komisjom.Nie będą to ludzie z opozycji a wszyscy z list pana Grabki.Kto?To łatwe do przewidzenia:pani Awsiukiewicz,pan Kuppe,pan Stocki i pani Nikolin(komisję rolnictwa,bo pan Drzewiecki już ma funkcję) a nowi z tego urupownia będą ,,terminować".Proszę nie używaj słowa cenzura,to się źle kojarzy.

avatar
~Chris
10.12.2010 00:19

Zabieram głos bo mam inny pogląd - zgadza się, podobnie jak Ty - bo masz inne zdanie niż ja. Nikogo nawracać nie zamierzam, bo sam nie jestem pewien czy dobrą drogę wybrałem. Ocenianie przyszłości (jeśli chodzi o współpracę burmistrza z opozycją) na podstawie przeszłości nie bardzo ma sens, bo w poprzednich radach opozycja była z zupełnie innej bajki, i po tych wyborach dopiero widzę po raz pierwszy możliwość takiej współpracy. Obsadzanie stanowisk w radzie ludźmi z własnego ugrupowania jeszcze nie świadczy o braku pozostawienia opozycji bez możliwości działania - ale rzeczywiście, oddanie części stanowisk w ręce opozycji jeśli nie paraliżowało by pracy było by ładnym gestem na otwarcie zapowiadanej współpracy. Słowa "cenzura" po raz pierwszy użyła Ala w swoim poście - tylko do niego nawiązałem.

avatar
~ala
10.12.2010 10:06

To idź do kawiarni , tam se pogadasz lub nawet może coś poderwiesz, z krzesła.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl