TworzymyGłos Regionu

reklama

Święty Mikołaj na rynku we Wschowie

Niedziela, 03 grudnia 2017 o 13:04, aktualizacja Czwartek, 14 grudnia 2017 o 16:13, autor: 32
Święty Mikołaj na rynku we Wschowie

Już kolejny raz święty Mikołaj zawitał na rynek we Wschowie, aby obdarować zgromadzone tam grzeczne dzieci. Z racji ogromu obowiązku Mikołaj dotarł do naszego miasta nie szóstego grudnia lecz wybrał czas kiedy na rynku odbywa się Jarmark Bożonarodzeniowy.

Jarmarki na rynku we Wschowie pomału wpisują się w tradycje świąt zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanocnych. Tym razem stoiska zapełniły się wszelkimi ozdobami świątecznymi, wieloma rzeczami, które nadadzą się na świąteczne upominki oraz mocą pyszności. Po raz drugi rynek zapełnił się również pięknymi choinkami, które w piątek stroiły dzieci ze Szkół Podstawowych i Przedszkoli z terenu naszej gminy. Lecz te wszystkie wspaniałe rzeczy dzisiejszego dnia blakły przy najważniejszym wydarzeniu. Kilka minut po godzinie 12 na rynku zjawił się święty Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci od razu otoczyły swojego ulubieńca, a on każdemu wręczył coś pysznego, pozował do zdjęć i rozmawiał z najmłodszymi. Jarmark na rynku potrwa do godziny 18.00, o 14.00 poznamy zwycięzców konkursu na najpiękniej ozdobioną choinkę. Kto nie zdąży dzisiaj nabyć pięknych ozdób niech nie traci nadziei i wysłuchuje informacji ze szkół, bo te również szykują się do organizacji kiermaszów świątecznych. Zapraszamy do relacji wideo i galerii zdjęć z przyjazdu świętego Mikołaja do Wschowy.

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 04:23

Ani ja Mikołaj, ani ja święty a rozdałem 90 ulotek zachęcających do zakupu najnowszego filmu reż Grzegorza Brauna o rewolucji Lutra kłamliwie zwanej reformacją.

avatar
~michaś
04.12.2017 08:41

Jak bym musiał płacić za odpusty to też bym dołączył do reforacji.

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 09:45

Zlikwidowano odpusty a wprowadzono zbrodnie, rabunek i kłamstwa.

avatar
~michaś
04.12.2017 13:58

Jakby katoliccy Habsburgowie nie chcieli siłą nawracać luteranów to zbrodni i rabunków by nie było.

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 14:27

Zamiast odwracać kota ogonem, kup film obejrzyj a potem zacznij się wstydzić.

avatar
~michaś
04.12.2017 14:47

Ja czerpię swoją wiedzę z książek, jeśli Pan całą swoją wiedzę o reformacji bierze z jednego filmu katolickiego (więc stronniczego!) reżysera to jednak można powiedzieć że Pana wiedza jest nie dość że niedostateczne, ale i fałszywa.

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 16:11

G.Braun objechał Europę i pozyskał wypowiedzi i opinie ok 20 wybitnych znawców tematu. Dla mnie to mało, więc sprowadziłem 6 książek i czekam na dwie następne. Znam opinie polskich "fachowców" po obejrzeniu filmu. Nie mam najmniejszych wątpliwości - katolicyzm już dawno obronił się przed szkalowaniem!

avatar
~@ Kotwicki
04.12.2017 16:16

Panie Kotwicki. Proszę podać tytuły i autorów tych 6 książek, które Pan sprawdził. Potem proszę odpowiedzieć co to znaczy, że Pan ,,sprawdził" te książki. Proszę też podać tytuły i autorów tych dwóch następnych książek na które Pan czeka.

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 17:42

Paweł Lisicki "Luter", Praca zbiorowa "Protestantyzm potępiony przez Papieży", Hilaire Bellock "Herezja reformacji", tegoż autora "Wielkie herezje", Grzegorz Kucharczyk "Kryzys i destrukcja- szkice o protestanckiej reformacji, Ks. Jan Badeni TJ "Angielscy męczennicy reformacji. jak wiesz gdzie mieszkam to wpadnij, wypożyczę. Mam też kilka kopii filmu ale one przeznaczone są dla proboszczów.

avatar
~@ Kotwicki
04.12.2017 22:54

Panie Kotwicki - to jest na razie 5 tytułów. Nie wiadomo też czy Pan sobie je spisał z internetu, czy przeczytał, czy sprawdził. Jeszcze raz Panu zadam pytanie, i proszę odpowiedzieć zgodnie z tym, co Pan wcześniej deklarował - proszę podać 6 tytułów, które Pan sprawdził i dwa tytuły, na które Pan czeka. To takie trudne? Czy Pan po prostu kłamie, bo jest Pan kłamcą, który myśli, że może w internecie kłamać ile wlezie. 6 autorów i niech Pan coś od siebie napisze o tych książkach, które Pan przeczytał, i o tych dwóch, na które Pan czeka. Niech Pan ma odwagę nie kłamać. Dalej. 6 książek i dwie następne i niech Pan odpowiada na pytania, jak przystało na świetlistego rumaka.

avatar
~@ zawiedziony co do Kotwickiego
04.12.2017 23:31

Bardzo się na Panu zawiodłem. Przeczytałem 7 książek psychologicznych o takich jak Pan, a dwie następne zaraz dojdą do mnie. Wyszło jak to mówią szydło z worka. Pan chyba nie czyta ze zrozumieniem. Pan twierdził, że 6 książek i 2 w poczekalni. Więc Pana sprawdzono, a Pan nawet na to nie potrafi odpowiedzieć. Żal. Ale nie Pana, żeby Pan nie myślał, że Pana żal. Nie. Żal, wie Pan, internetów, ale z tym się nie da walczyć. Jak Pan kiedyś przeczytasz te książki to się Pan odezwij, a teraz to żal Pana, że niby Pan czyta, ale do 6 a potem do 2 nie umiesz Pan zliczyć. a tak się Pan chwaliłeś, taki byłeś niby jastrząb, a książek Pan nie przeczytałeś, na nic Pan nie czekasz. Żal, żal, żal

avatar
~Jan Kotwicki
04.12.2017 23:45

Po pierwsze "sprowadziłem" - wyraźnie napisane. Po drugie, jest i szósta książka ale czy warto dopisywać ? Zapraszam , chętnie wypożyczę. Poza tym musisz mieć niezłego pierdolca żeby tak bełkotać!

avatar
~# Kotwicki
04.12.2017 23:53

Ma Pan absolutną rację. Sprowadził Pan, a nie sprawdził. Mój błąd. W takim razie jeszcze raz: jakie 6 książek Pan sprowadził i na jakie 2 Pan czeka. Śmiało, niech Pan gada, pisze, czy co tam Pan umi. Tylko bez krętactw. Żeby Panu było łatwiej powtórze - 6 Pan sprowadził, na 2 Pan czeka. Proszę podać autorów i tytuły.

avatar
~Jan Kotwicki
05.12.2017 00:01

Jest już późno ale rano mogę dowieźć w dowolne miejsce we Wschowie te książki, może coś wypożyczysz.

avatar
~do Kotwickiego
05.12.2017 00:07

Człowieku, po prostu podaj te 6 tytułów i 2 tytuły na które czekasz. Tak napisałeś. Więc nie kręć, tylko je podaj. Czekam.

avatar
~Jan Kotwicki
05.12.2017 00:10

To co gdzie dowieźć i o której?

avatar
~do Kotwickiego
05.12.2017 00:13

Tak myślałem, że Pan kłamiesz. Nie masz Pan żadnych 6 tytułów i 2 tytułów na które czekasz Pan. Wstyd. idź Pan kozy paść, bo szkoda na Pana czasu. A swoje metody omijania dla Pana trudnych pytań omawiaj Pan z G. Braunem. Tam sobie razem z ust spijajcie 6 książek i 2 które mają do Pana dotrzeć. Dobrze, że Pan perfidnie kłamie, przynajmniej wiem co z Pana za człowiek.

avatar
~Zawiedziony
05.12.2017 00:23

Dyskusja trwa którąś godzinę, a Pan Kotwicki nie podał tych 6 książek i tych 2 na które czeka? Pan Kotwicki tak sobie pisze bzdury, żeby okłamać naszą młodzież, rodziców tej młodzieży i w ogóle wszystkich mieszkańców, których jest chyba z 4, ale by chętnie uwierzyli temu, co mówi Pan Kotwicki. Pan Kotwicki nawet ich zawiódł? Skandal, Szok, Niedowierzanie specjalnie pisane wielkimi literami.

avatar
~szapoba dla pana Kotwickiego
05.12.2017 00:28

Ja mam szapoba dla tego pana, czapki z głów. Sprowadził do Wschowy, w której nie ma biblioteki ani muzeum 6 książek, a wy go tak gnębicie? Gdyby nie Jan Kotwicki, to byście nie wiedzieli co to abecadło. I to jest dopiero żal, a nie jakieś żale piszecie.

avatar
~do szapoba dla pana Kotwickiego
05.12.2017 00:31

Zwróc też uwage że pan Jano szapoba sprowadził do analfabetarnii w końcu jakieś książki, to jeszcze mu dwie podeślą. Zobacz jaki to jest kraj ta Polska, że takich jak pan Kotwicki szapoba tutaj się piętnuje za to ze będą mieli w domu osiem książek. Ktoś tyle ma chociaż? No chyba że w internecie

avatar
~wow jan kotwicki
05.12.2017 00:34

w końcu ktoś napisał prawdę, bo już bym tego nie wytrzymał i bym sam te książki po tym niewdzięcznym mieście rozwoził. To pan Jan książki sprowadził i jeszcze dwie sprowadzi i ciągle wam mało? wSCHOWO? OBUDŹ SIĘ ZE SNU BEZ KSIĄŻEK, ZACZNIJ CZYTAĆ KSIĄŻKI OD PANA JANA. oN MA ICH 6 I 2 MU DOWIOZĄ.

avatar
~W TEMACIE
05.12.2017 00:39

Dużo już się w temacie powiedziało. Co do 6 książek sprowadził Jan Kotwicki, to on sam na ten temat nie mówi za dużo. tutaj trzeba dużo zrozumieć. On może milczeć bo to jest jego prawo święte, a święta się nie krytykuje. On i tak dużo mówi, ale może nie mówi za dużo o 2 książkach, na które czeka. Sami sobie odpowiedzcie czy byście coś mówili kiedy byście na coś czekali. nie bądźcie tacy krytyczni. każdy na coś czeka ale nie każdy o tym by coś powiedział na takim forum

avatar
~do lwa
05.12.2017 00:52

Mi się wydaje że tuaj dwa lwy wystąpły naraz. Jeden lew to jest pan Kotwicki, ktory sprowadził 6 książek i na 2 czeka. Bym powiedział nie chwalcie dnia przez zachodem słońca. Ten Lew Kotwicki jan jak sie podpisuje tutaj to on udowodnił że ma 8 ksiazek. i co ? zazdrościcie mu? By lew powiedział, że zazdroszczą mu podejrzane w tym mieście czynniki. Tak, one sa bardzo podejrzane. Dlaczego nikt do tej pory lwu Kotwickiemu za te 9 książek czy tam 8 nie postawił pomnika? Boicie się takiej prawdy, że lew Kotwicki by był na rynku lub w innym miejscu? Szkoda gadać na takie zdarzenia które się wydarzają w naszym mieście.

avatar
~dobranoc
05.12.2017 00:59

Mysle że jan Kotwicki już śpi, a wraz z nim 6 książek które sprowadził i 2 na które czeka. Te dwie na które czeka to pewnie jadą jakimś transportem. Czy ktoś pomyślał, że ten transport do Jana Kotwickiego dzisiaj jedzie? Nikt o tym nie pomyślał. A pewnie wiele osób mijało ten transport a teraz udają, że nie mijało. Czy naprawdę to tak wypada udawać? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

avatar
~Jan Kotwicki
05.12.2017 06:36

Te 8 książek, z których tak drwicie dotyczą jednego tematu - reformacji. Moja biblioteka nie jest zbyt imponująca, to ok. tysiąc pięćset pozycji. To co, gdzie dowieźć książki tchórze ?

avatar
~do Kotwickiego
05.12.2017 09:29

Nie ściemniaj ! książki o których mówisz to Harlekiny . Na inne cię nie stać bo intelektualnie jesteś (...) . A o reformacji wiesz tylko tyle co ci ksiądz po kolędzie naopowiadał .

avatar
~stary znajomy
05.12.2017 15:01

Jasiek nie kłam ,nie miałeś i nie masz tylu książek .Chyba ,że liczysz te idiotyczne ulotki ,które próbujesz wetkąć gdzie się da.

avatar
~viator
05.12.2017 11:37

A może warto poznać stanowisko Kościoła katolickiego w tym temacie. Prymas Polski Abp Wojciech Polak zachęca do budowania mostów a nie wznoszenia murów: http://gosc.pl/doc/4280998.Prymas-Polski-trzeba-budowac-mosty-a-nie-wznosic-mury Podobne jest stanowisko papieża Franciszka I http://gosc.pl/doc/3784373.Papiez-Nalezy-uznac-to-co-bylo-pozytywne-w-reformie-Marcina Może warto toczyć dyskusje w duchu ekumenizmu?

avatar
~do viktora
05.12.2017 12:53

" .Papiez-Nalezy-uznac-to-co-bylo-pozytywne-w-reformie-Marcina Może warto toczyć dyskusje w duchu ekumenizmu? ". A mnie się wydaje że trzeba poznać wszystkie strony a nie tylko te pozytywne . Dziś mamy to od poniedziałku do soboty można grzeszyć jak tylko się chce a w niedzielę iść do spowiedzi i uzyskać rozgrzeszenie dać na tacę i czuć się nowo narodzonym a w poniedziałek do soboty znowu to samo . To jest dopiero hipokryzja .

avatar
~Jan Kotwicki
05.12.2017 13:57

Stanowisko hierarchii katolickiej w zasadzie jest znane. Ma charakter ugodowy i pojednawczy co nie znaczy że nie mamy poszukiwać prawdy. Film Brauna jest takim krokiem milowym w tym kierunku.

avatar
~Ja i tylko ja.
05.12.2017 17:08

Co ta "fachowa " dyskusja ma wspólnego z tym jarmarkiem?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl