TworzymyGłos Regionu

Świetna inicjatywa!

„Odłóż telefon i żyj” (ZDJĘCIA)

Środa, 13 października 2021 o 20:36, autor: 7 2027
Świetna inicjatywa!

"Odłóż telefon i żyj" - takie hasło wymalowane zostało przy przejściach dla pieszych na niektórych skrzyżowaniach we Wschowie. To inicjatywa, z jaką wychodzi Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak z nadzieją poprawy bezpieczeństwa pieszych.

- Chcemy, żeby ten prosty przekaz trafił do jak największej liczby osób, które poruszają się po przejściach dla pieszych. Bezpieczne przejście na drugą stronę ulicy zależy zarówno od kierowcy jak i pieszego. (...) Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta wezmą sobie to słowa do serca - pisze burmistrz Konrad Antkowiak.

Przypomnijmy, iż pod koniec tegorocznych wakacji doszło do groźnie wyglądającego wypadku na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Księdza Kostki. 20-letni mieszkaniec gminy Wschowa prowadząc samochód potrącił dziecko przejeżdżające przez pasy na hulajnodze [ZOBACZ NAGRANIE].

Źródło/foto: fb.com/KonradAntkowiak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
13.10.2021 21:18

Oby słowa Pana Burmistrza "ciałem się stały". Takie napisy funkcjonują już w wielu miastach. Niestety osobiście średnio w to wierzę i twierdzę, że szczególnie młodzi są bardzo przywiązani do ciągłego, powtarzam ciągłego, patrzenia w ekran telefonu. Podam dwa przypadki. W niedzielę jechałam koło Lapidarium, spacerowała tamtędy również matka z dwiema córkami - wszystkie trzy wpatrzone w telefony. Ot spacer. Przykład drugi. Siedziałam w kolejce do lekarza, wraz ze mną kilka osób. Jak myślicie co one robiły? Odpowiedź zapewne Państwo znają.

avatar
~eck
14.10.2021 09:33

Pani Urszulo, pani przemyślenia są bardzo cenne. Zwłaszcza na poziomie gminnym, widać w nich głębię i intelekt Ale czy musi pani to ogłaszać wszem i wobec, co pani widziała jadąc i słyszała siedząc ?

avatar
~Marcin
14.10.2021 07:32

Jak już wspomniałem wcześniej - jak młodzież jest wlampiona w telefon, to nie zobaczy napisu / pobrudzonego farbą chodnika. Zastosowane w innych miastach efekty dźwiękowe / świetlne sprawdzają się o niebo lepiej. I zanim się zacznie nagonka - podajcie mi procentową skuteczność tego, jak spadnie śnieg / pojawi się błoto itd. ? Nie można tego było zrobić porządnie? Serio, zadowolicie się ćwierćśrodkiem? Inicjatywa poprawy bezpieczeństwa jest jak najbardziej słuszna i to popieram. Ale niech to będzie zrobione porządnie. Prosty test. Usiądźcie z telefonem skierowanym w stronę tv, oglądając (dla śmiechu) paski w tvp. Przeczytajcie 6 ostatnich rozmów ale tak dokładnie. Teraz odłóżcie telefon i postarajcie się powiedzieć, jaki był napis na ostatnim pasku? Gdybyście nie słyszeli rewelacji, że USA zazdrości nam Ameryki (tej pod Olsztynem), to nikt bez dodatkowej pary oczu, albo super podzielnej uwagi nie mógłby tego powiedzieć. I nie - nie czepiam się wszystkiego, co się dzieje (jak montowanie kwietników z łychy koparki), tylko czegoś, co dla mnie nie ma większego sensu. Całym sercem jestem np. za realizacją wizualizacji zmian w naszych parkach. I wolałbym takie zmiany, niż brudzenie farbą chodnika.

avatar
~Dawid
14.10.2021 09:02

Same napisy nie wystarcza trzeba pomyśleć tez aby pasy były dobrze oświetlone np.ul Wolsztyńska

avatar
~Urszula Chudak
14.10.2021 11:06

Śmieszne [oczywiście moim zdaniem] są te pańskie zarzuty. Nie chwaliłam się pobytem np. na Karaibach - te proste przykłady z codziennego życia, służyły podparciu tezy zawartej w komentarzu! Piszę wtedy, jak mam coś więcej do napisania i opisania. Wygląda na to, że zauważył to Pan. I za to dziękuję.

avatar
~Anna
14.10.2021 17:06

Byłam pewna, że przeczytam w zw o tej potężnej inwestycji, niesamowitym wydarzeniu i ogromnym wsparciu dla mieszkańców Wschowy...i się nie myliłam:-)

avatar
~Marcin
15.10.2021 18:45

Jak to miło przeczytać sarkastyczny komentarz. Pozdrawiam serdecznie Pani Anno.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl