Sukcesy zawodników LLKS Osowa Sień

Sobota, 27 września 2014 o 09:03, autor: 2

Lidia Zając a w gronie panów bardzo dobre „brązowe” miejsce zajął Bartosz Kwieciński

Już tradycyjnie nasi juniorzy rywalizowali, w sobotę, w Memoriale Bogusława Psujka w Oleśnicy. Była to już XXX edycja tej popularnej imprezy dlatego na starcie i wśród gości znalazło się wielu najbardziej utytułowanych zawodników z ostatnich ME i MŚ którzy mogli rywalizować na dystansie 10 km a w całej imprezie rywalizowało blisko 2000 osób. Juniorzy biegali na dystansie 4km. W gronie pań bezkonkurencyjna była . Oboje będą mogli jeszcze wystartować w tym biegu za rok. Młodzicy, w ubiegłym tygodniu, rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Lekkiej Atletyce we Wrocławiu. Te zawody w randze Ćwierćfinału Mistrzostw Polski zakończyły się bardzo udanym startem wschowskich 14-15-latków z LLKS Osowa Sień. Bezkonkurencyjny na dystansie 2000m okazał się  którzy zostali laureatami tej imprezy plasując się na bardzo dobrych 6 miejscach. Adrian wystartuje za tydzień w Mistrzostwach Polski Młodzików. W ubiegły weekend odbyły się Jubileuszowe XXX Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich. Zawody zostały rozegrane we Włoszech w Casette di Massa. Areną rywalizacji najlepszych zawodników z 5 kontynentów były Alpy Apuańskie a właściwie największa w Europie kopalnia białego marmuru. Zawodnicy pokonywali trasę alpejską pod górę mając okazję biegać nawet w blisko 700-set metrowej jaskini wydrążonej w zboczu górskim. Piękna pogoda, majestatyczne, piękne widoki oraz kilka tysięcy włoskich kibiców podkreśliły znakomitą organizację tej imprezy. W gronie najlepszych zawodników znalazł się wschowianin , który zajął 34 miejsce indywidualnie i 9 drużynowo z kolegami z reprezentacji. Juniorzy rywalizowali na trasie o długości 8,4km. To bardzo udany występ Dawida i prawdziwy wstęp do rywalizacji na wielkim poziomie. Start Dawida został doceniony nawet przez prezesa światowej federacji, który aproponował wspólne zdjęcie na ceremoni zakończenia zawodów.  zajął 3 miejsce w Biegu Zbąskich, który odbył się w minioną niedzielę w Zbąszyniu. Bieg jest rozgrywany na dystansie półmaratonu – 21,097km Olek uzyskał czas 1h12’59”. W rozegranym w niedziele w Przemyślu biegu II Przemyska Dycha  zajął 3 miejsce w klasyfikacji Open i był najlepszy w gronie strażaków z czasem 33,20’ (10,15km) Za oceanem rekord uczelni w crossie na dystansie 5mil ustanowił  który w zawodach Mountain Dew Invitational na Florydzie w gronie zespołów z 100 uczelni uplasował się na 2 pozycji pośród zawodników ze swojej konferencji z rezultatem 25’10”. Wschowskich biegaczy wspiera Bank Spółdzielczy Wschowa, UMiG Wschowa, UM Województwa Lubuskiego i LZ LZS Gorzów Wlkp. (tekst/foto: AO)