Sukcesy koszykarek i koszykarzy z SP1

Piątek, 08 marca 2013 o 13:12, autor: 0

Sukcesem okazał się występ młodych koszykarek i koszykarzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Wschowie na zawodach rejonowych rozgrywanych w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywanych turnieju w Szprotawie w meczu o 1 miejsce uczennice z SP 1 wysoko pokonały rówieśniczki ze SP 1 Szprotawa 91-16.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w tym meczu były: Marta Stasiak i Samanta Skrzyniarz, które rzuciły po 21 pkt. Trenerem zespołu jest Czesław Kuppe. Reprezentacja chłopców SP 1 wzięła udział w zawodach rejonowych rozgrywanych w Żarach. Obok SP 1 Wschowa do turnieju zakwalifikowały się: SP z Nowej Soli, Żar i Żagania. W meczu o 1 miejsce z miejsce musieli uznać wyższość rówieśników z SP 5 z Żar i przegrali 36-70. Do wyróżniających zawodników należeli: Tomasz Otto, Mikołaj Krzyżosiak i Jakub Rubach. Pomimo porażki zapewnili sobie awans do półfinałów mistrzostw województwa z drugiego miejsca. Opiekunem zespołu była Anna Gadkowska. Szkoła Podstawowa nr 1 we Wschowie stara się o organizację zawodów półfinałowych i Finału Mistrzostw Województwa. Stosowne pismo zostało już wysłane do Szkolnego Związku Sportowego w Zielonej Górze. (SP1)