Sukcesy biegaczy z LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 01 września 2014 o 10:02, autor: 2

Adrian Ławecki zwyciężył w rywalizacji młodzików na dystansie 1000 m. z jednym z lepszych wyników w Polsce w tym roku. Bardzo znaczny postęp zanotowali Aleksander Rzepecki na 600 m. i Tymoteusz Łeszyk

Czas na odrobinę wieści z biegowych aren naszych wschowskich biegaczy z LLKS Osowa Sień, którzy po pracowitym obozie kondycyjnym powracają do rywalizacji. Ostatni tydzień był niezwykle udany dla młodych lekkoatletów. Młodzicy podczas mityngu okręgowego w Lesznie, który odbył się w miniony czwartek 28.08.2014r, zanotowali 6 rekordów życiowych.  na dystansie 1000 m. Podczas rozegranego w miniony weekend w Kołobrzegu biegu na dystansie 10km znakomicie zaprezentował się , który z rezultatem 35’15” zwyciężył w rywalizacji do lat 19, przypomnijmy ze Bartek ma zaledwie 17 lat i czyni systematyczne postępy. Bardzo miłe informacje zostały potwierdzone w tym tygodniu przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, który powołał do Reprezentacji Narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów w Biegach Górskich . Zawodnik wywalczył awans podczas Mistrzostw Polski w Międzygórzu i znalazł uznanie u trenerów kadrowych, którzy powołali go do 15-osobowej kadry na tę imprezę. Zawody odbędą się w dniach 12-14.09.2014 we włoskiej miejscowości  Casette di Massa. W gronie szkoleniowców został powołany wschowski trener lekkiej atletyki – Andrzej Orłowski. A to dopiero początek rywalizacji w II części sezonu naszych biegaczy. Mamy nadzieję, że wschowskich sukcesów będzie znacznie więcej. Wschowskich biegaczy wspiera UMiG Wschowa, BS Wschowa i UM Województwa Lubuskiego. (tekst/foto: AO)