Sukces Piotra Drobnika

Poniedziałek, 25 maja 2015 o 08:37, autor: 0

Piotr Drobnik- dwukrotny złoty medalista, największym odkryciem Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

W dniach 22-23.05.2015 w Łodzi zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyki. Blisko 1100 najlepszych trenujących studentów spotkało się by walczyć o krajowy prymat. Znakomicie w tych zawodach spisał się zawodnik (student Politechniki Opolskiej), który wywalczył 2 złote medale. To pierwsza taka sytuacja w historii klubu żeby podczas AMP wschowianin wywalczył 2 złote medale. Piotr który od 9 lat uprawia lekką atletykę we wschowskim klubie, powrócił do rywalizacji po 8 miesięcznej przerwie związanej z kontuzją. Pierwszego dnia Piotr rywalizował na dystansie 1500 m biegnąc w słabszej serii poprowadził bieg od startu do mety uzyskując wynik 3,51,93’ co jest jego nowym rekordem życiowym. Pozostawił w pokonanym polu 127 zawodników. W sobotę zmotywowany piątkowym sukcesem Piotrek rywalizował w najlepszej serii na dystansie 3000 m. Po pięknym biegu i znakomitym finiszu na ostatnim okrążeniu uzyskał wynik 8,16,15’ czym wywalczył swój drugi złoty medal w gronie 96 zawodników i poprawił rekord życiowy. nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym roku. Drugi ze startujących naszych studentów Olek Wostal (Uniwersytet Zielonogórski) uzyskał dwa najlepsze wyniki w tym sezonie plasując się na 39 miejscu na dystansie 1500m-4,05,62’ i 27 miejsce na dystansie 3000m-8,56,20’. zwyciężył w sobotę w Sobieszowie  Chojnik Maraton. Mimo kilku perturbacji na trasie jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy górskich pokazał się ze znakomitej strony. Odniósł bezapelacyjne zwycięstwo. Podczas rozegranej w Zielonej Górze Lidze Juniorów 2000m-6,52,54’. tekst/foto: AO