TworzymyGłos Regionu

reklama

Strzelał z wiatrówki do ludzi

Zatrzymany przez policjantów, trafił na trzy miesiące do aresztu

Piątek, 16 lipca 2021 o 11:23, aktualizacja Piątek, 16 lipca 2021 o 13:01, autor: 0
Strzelał z wiatrówki do ludzi

Wschowscy policjanci zatrzymali 37- letniego mieszkańca gminy Szlichtyngowa, który w miniony wtorek (13 lipca) z okna swojego mieszkania strzelał z wiatrówki do ludzi idących chodnikiem. Mężczyzna groził pozbawieniem życia również innym osobom. Po siłowym wejściu do mieszkania policjanci zabezpieczyli przedmioty przypominające broń palną krótką oraz wiatrówkę sprężynową. Decyzją sądu, na wniosek wschowskiej prokuratury mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna odpowie za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz groźby karalne.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (13 lipca). Dyżurny wschowskiej Policji otrzymał niepokojącą informację o tym, że w pobliskiej miejscowości z okna budynku ktoś strzelał do osób przechodzących chodnikiem. Będący w dyspozycji patrol policji natychmiast udał się na miejsce. Mundurowi ustalili, że z okna jednego z mieszkań zostały oddane strzały z przedmiotu przypominającego broń palną do przechodniów. Na szczęście nikt nie został postrzelony. Jak się okazało ten sam mężczyzna wcześniej groził pozbawieniem życia sąsiadom oraz rzucał butelkami w zaparkowane pojazdy, uszkadzając jeden z nich.

Nie zwlekając ani minuty dłużej policjanci udali się pod wskazany adres. Zamknięty w środku mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi. Biorąc pod uwagę niebezpieczne zachowanie agresora policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności kryminalni zabezpieczyli trzy przedmioty przypominające broń palną krótką oraz wiatrówkę sprężynową. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych. Badanie stanu trzeźwości nieodpowiedzialnego 37-latka wykazało prawie 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, przesłuchania pokrzywdzonych, świadków stanowiły podstawę do wystąpienia przez wschowską prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego w postaci trzy miesięcznego aresztu.

Tekst/foto: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl